Pojedou velcí favorité po základní skupině domů? Australským ragbistům hrozí na MS propadák

Přidat na Seznam.cz

Při pohledu na základní skupiny probíhajícího MS v ragby měli experti i fanoušci jasno v tom, kdo by měl postoupit do vyřazovací části, nebo-li mezi nejlepší osmičku. Jenže už po dvou kolech to vypadá, že čtvrtfinále se s velkou pravděpodobností bude muset obejít bez Austrálie. „Protinožci“ totiž nečekaně prohráli s týmem Fidži a budou muset nyní porazit silný Wales, aby ještě mohli pomýšlet na postup.

Těsná výhra Fidži nad Austrálií 22:15 je zatím největší překvapení světového šampionátu, který se koná ve Francii. „Chci poděkovat klukům za jejich tvrdou práci. Jen jsem jim řekl, aby ve druhém poločase vyprázdnili nádrž, aby do toho dali všechno a pokusili se vyhrát. K tomuto zápasu jsme přistupovali, jako kdyby šlo o finále,“ řekl kapitán Fidži Josua Tuisova.

Toto australské zaváhání je nepříjemné i pro Wales, který sice Fidži porazil, ale též to bylo těsně (32:26). Takže při výraznějším vítězství Australanů nad Walesem se může stát, že si tým z Britských ostrovů bude balit kufry… „Z nějakého důvodu jsme dnes byli mimo. Když se podíváte na statistiky, tak jsme dominovali. Vstřelili jsme dva pokusy proti jednomu, ale dnes jsme byli špatnou verzí sebe sama, takže nás čeká trocha hledání v duši, ale díky tomu je zápas s Walesem dost důležitý, “ myslí už na nadcházející zápas s Walesem (24. 9.) trenér Australanů Eddie Jones.

Vedle Walesu už dvakrát na šampionátu vyhráli i Irové, Francouzi a Angličané. Naopak dvě prohry už mají na kontě Namibijci, Chilané a Rumuni. Posledně jmenovaný tým se už podesáté účastní MS, ale nikdy ještě ze skupiny nepostoupil. A už je na 99% jisté, že se to Rumunům nepodaří ani letos. O víkendu prohráli s mistry světa z Jihoafrické republiky děsivým výsledkem 0:76. „Je pro nás velmi důležité hrát proti nejlepším týmům světa, protože jsme mladý tým, který potřebuje zkušenosti,“ snažil se brát výsledek pozitivně rumunský kapitán Cristian Chirica. „Je to velmi těžké hrát proti týmům, jako je Jihoafrická republika, které jsou velmi tvrdé a fyzické. Ale jsme rádi, že jsme tady a snažíme se ze sebe vydat to nejlepší.“

Zdroj: redakce, rugbyworldcup.com