Carlos Sainz si vítězstvím v Austrálii hlasitě řekl o angažmá na další sezónu. Ještě 14 dnů zpět totiž ležel na operačním sále

Přidat na Seznam.cz

Jen dva týdny po operaci slepého střeva si jezdec stáje Ferrari, Carlos Sainz, vyjel první místo v nedělní velké ceně Austrálie. Šlo o vítězství, které ještě před závodem málokdo očekával. Pomohlo mu technické problémy favorita Maxe Verstappena, který závod nedokončil. Sám Sainz si ale citelně řekl o angažmá pro další sezónu v některém z týmů, neboť prozatím nemá své místo jisté. Jeho ve Ferrari totiž příští rok nahradí Lewis Hamilton.

Španěl Carlos Sainz z týmu Ferrari zvítězil na Velké ceně Austrálie, třetím závodě seriálu MS F1. Na druhém místě dojel do cíle jeho týmový kolega Monačan Charles Leclerc, třetí finišoval Brit Lando Norris z McLarenu. Lídr průběžného pořadí Nizozemec Max Verstappen z týmu Red Bull odstoupil už v 5. kole kvůli technickému problému, závod nedokončili ani oba jezdci Mercedesu Lewis Hamilton a George Russell.

Pro 29letého Sainze, který vynechal uplynulý závod v Saúdské Arábii pro operaci slepého střeva, to bylo první vítězství v sezóně, třetí v kariéře a první od VC Singapuru v září 2023. Po jubilejním 20. pódiu v kariéře se zároveň dostal přes metu bodů v seriálu MS F1. Ferrari dosáhlo prvního double od triumfu na VC Bahrajnu v úvodu sezóny 2022. V čele průběžného pořadí jezdců nadále zůstal Verstappen, průběžně druhý Leclerc ztrácí 4 body.

Suverénní Sainz si držel první příčku, několikrát dosáhl nejrychlejšího kola a postupně narůstal jeho náskok na Norrise. V 17. kole závod skončil i pro Hamiltona, který rovněž doplatil na technický problém. Nepodařilo se mu však zavést monopost do boxů, odstavil ho vedle trati a komisaři proto nařídili virtuální safety car.

Z toho vytěžil zejména Alonso, který dosud nebyl v boxech a po přezouvání se vrátil na pátou příčku. Krátce po 40. kole přezuli oba jezdci McLarenu. Norris se po návratu na trať zařadil za průběžně druhého Leclerce, který „kryl záda“ lídrovi Sainzovi, píše server Sport.sk.

Ten si pohlídal přes třísekundový náskok před Leclercem, který se v závěru nedostal k pokusu o útok. V závěrečném 58. kole Russell neudržel kontrolu nad monopostem a po nárazu do bariéry skončil. Jezdci proto dokončili závod během virtuálního safety caru.

Zdroj: Sport.sk