Češi táhnou Kiel za vítězstvím v házenkářské Lize mistrů

Přidat na Seznam.cz

Nejenom ve fotbale, ale i v házené míří Liga mistrů do své závěrečné fáze. Do Final Four se probojovaly tyto týmy – Magdeburg, Barcelona, Aalborg a Kiel. Posledně jmenovaný klub je velmi zajímavý i z českého hlediska, protože ho trénuje jeden z našich nejlepších házenkářů historie Filip Jícha a v brance čaruje reprezentant Tomáš Mrkva.

Právě český gólman se výrazně podílel na vítězství v domácí odvetě čtvrtfinále proti francouzskému Montpelier 31:21. Mrkva chytil dvanáct střel a celkově měl úspěšnost 41,38 %. Přitom hráči německého týmu vstupovali do odvety s devítibodovým mankem (30:39). „Brankář Mrkva byl hrdina,“ je napsáno na stránkách Evropské házenkářské federace.

„Ukázali jsme našim fanouškům v této ikonické aréně, že jsme tým, který dokáže bojovat až do konce. Jsem na své hráče hrdý,“ řekl s nadšením v hlase Jícha. „Děkuji svým hráčům, ale také našim fanouškům, kteří v nás věřili. V Kielu to byl kouzelný večer,“ dodal Jícha, který už má na svém kontě tři vítězství v Lize mistrů s Kielem, dvakrát jako hráč (2010 a 2012) a jednou jako trenér (2020).

„Je to pohádkový konec. Před zápasem jsem byl opravdu, ale opravdu nervózní, měl jsem jiný pocit než obvykle. Věděli jsme, že se musíme uklidnit a vyhrát každých šest minut o jeden gól. To se nám podařilo!“ řekla opora Kielu Niclas Ekberg.

Final Four se bude konat za měsíc v Kolíně nad Rýnem, což je pro Kiel, ale i další německý tým Magdeburg velká výhoda.

Zdroj: eurohandball.com, thw-handball.de