Slovenský útočník Slafkovský táhne Montreal. Má nejdelší bodovou sérii ze všech hráčů NHL

Přidat na Seznam.cz

Slovenský útočník Juraj Slafkovský má v současnosti nejdelší bodovou sérii ze všech hráčů v NHL. Devatenáctiletý útočník Montrealu se prosadil v devíti po sobě jdoucích zápasech, píše server Sport.sk.

Slovenský útočník Juraj Slafkovský má aktuálně nejdelší bodovou sérii ze všech hráčů v NHL. Devatenáctiletý útočník Montrealu se zapsal do statistik v devíti po sobě jdoucích zápasech.

Slafkovský (41 bodů, 15 gólů, 26 asistencí) vylepšil svůj vlastní klubový rekord v počtu získaných bodů v dorosteneckém věku.

Jeho devítizápasová série s alespoň jedním bodem je třetí nejdelší mezi teenagery v historii NHL mezi Evropany, navíc jde o klubový rekord pro hráče do 20 let. Patrik Laine bodoval v 15 zápasech za Winnipeg v sezoně 2017-18 a Andrej Svečnikov v 11 zápasech za Carolinu v sezoně 2019-20.

Montreal draftoval Slafkovského v roce 2022 z prvního místa a rodák z Košic se stal první slovenskou draftovou jedničkou v historii. Přestože se v první sezoně těžko prosazoval, Montreal mu věřil a ani jednou ho neposlal na farmu.

Zdroj: Sport.sk