I když Nelly Kordová reprezentuje USA, přesto na ní mohou být Češi pyšní. Drží si pozici světové jedničky

Přidat na Seznam.cz

Tenis je sport světoběžníků. Každé roční období hrají tenisté v jiném světadíle (v zimě v Austrálii, na jaře v Evropě, v létě v Americe a na podzim v Asii). I proto se hodně stává, že tenisté po kariéře zakotví v jiné zemi, než v které se narodili. Během tenisového putování měli milovníci bílého sportu možnost zjistit, kde je jim nejlépe. Zpravidla se to týká tenistů a tenistek z „východního bloku“. Rusové, Ukrajinci i Češi se často usadí v USA, kde založí rodiny, takže jejich děti už poté reprezentují jinou zemi než jejich rodiče.

Například Elizabeth Mandlik (dcera naší veleúspěšné hráčky Hany Mandlíkové), Martin Damm (syn stejnojmeného otce, který reprezentoval Českou republiku) či Sebastian Korda (potomek grandslamového vítěze Petra Kordy). Posledně jmenovaný úspěšný český sportovec má ale i dvě dcery, které se vydaly trochu jiným sportovním směrem. Také si zvolily individuální sport, který má též nálepku „sport gentlemanů“. Jde však o golf, který jde Nelly a Jessice na výbornou.

Jednatřicetiletá Jessica byla nejvýše na 13. místě (2018), zato její o šest let mladší sestra je dokonce světovou jedničkou. Svou kvalitu prokázala na právě skončeném turnaji v Arizoně. Je to její třetí vítězství za sebou v rámci okruhu LPGA. Předtím vyhrála v kalifornském Palos Verdes Estates, který jí dopomohl k návratu do čela světového žebříčku. A ještě pro úplnost, v lednu ovládla lednový turnaj v rodném Bradentonu.

Získat tři vítězství v řadě, to je splněný sen,“ rozplývala se Kordová po převzetí vítězného poháru. „Bylo to určitě jedno z mých nejpohodovějších vítězství. Hrála jsem opravdu slušně,“ řekla pětadvacetiletá Kordová. „Moc jsem nechybovala. Většinu svých dobrých úderů jsem proměnila. Jsem moc, moc spokojená s tím, jak jsem to v těžkých podmínkách zvládla.“

Nelly Kordová (nebo spíše Nelly Korda) je nejen úspěšná na profesionálním žebříčku, ale už má na svém kontě i olympijské zlato (Tokio 2020).

Zdroj: azcentral.com, lpga.com