Velká holandská smůla přinesla Česku historickou medaili

Přidat na Seznam.cz

Když odlétala česká atletická výprava do Budapešti na světový šampionát, reálně se počítalo s jednou medailí (oštěpař Jakub Vadlejch). Proto jako šok dopadla česká mix štafeta na 4x400m. Je pravda, že bronzová medaile spadla našim závodníkům, poté co upadla na zem nizozemská finišmanka, do klína, ale na to se historie neptá. Maximálně ten doběh budou televizní společnosti pouštět na Silvestra…

Čtveřice Matěj Krsek, Tereza Petržílková, Patrik Šorm a Lada Vondrová postoupila do finále šestým nejlepším časem. V tu chvíli by si nikdo netroufl je favorizovat na medaili. Karty byly jasně rozdané, cenné kovy si měly rozdělit štafety USA, Nizozemska a Velké Británie. Ještě deset metrů před cílem finálového běhu tyto prognózy k tomu směřovaly. Jenže pak přišel pád nejlepší čtvrtkařky posledních let Femke Bolové. Nizozemka sice vstala a protnula cílovou čáru, ale už bez kolíku, který jí upadl. A to znamenalo diskvalifikaci a zároveň to posunulo českou štafetu na bronzovou pozici.

My bychom se radovali i z toho čtvrtého místa, ale tohle je trošku lepší,“ radovala se před televizní kamerou finišmanka Lada Vondrová. „Přijeli jsme sem s úplně jinými cíli, takže tohle je prostě boží,“ dodal Krsek.

Kromě bronzové medaile se česká čtveřice radovala i z nového národního rekordu – 3:11,98. Na konci šampionátu se ještě představí naše mužská štafeta na 4x400m. Máme se opět těšit na nějaký příjemný šok?

Zdroj: redakce, worldathletics.org