Z jakých altánů můžete vybírat pro pohodlí na zahradě?

Přidat na Seznam.cz

Místo na posezení s přáteli může na zahradě vypadat nejrůznějším způsobem. Estetický i praktický doplněk vašeho pozemku můžete využít na mnoho událostí. V současnosti jsou pergoly velmi populární stavbou, kterou si pořizuje téměř každý, kdo na ni má místo. Není to ale jediná možnost, kterou máte při zastřešené místa na své zahradě.

Dřevěné stavby jsou velmi populární

Všichni víme, že přírodní materiály jsou nejlepší. Dřevo bude v každé zahradě vypadat dobře a máte hodně stylů na výběr. Zahradní altán může být oázou klidu pro čtení mezi květináči a truhlíky s rostlinami. Stejně tak z něj může být místo, kde se budete s radostí setkávat s přáteli a rodinou při snídani nebo večeři venku.

Užijte si luxus na své zahradě

Chcete si užít pocitu, že jste vedle luxusního hotelu na pláži? Vsaďte na klasický altán s látkovými závěsy. Bude působit velmi elegantně, ochrání vás před deštěm i sluncem a zároveň ho můžete velmi jednoduše otevřít a užít si krásného počasí. A pořídit si můžete také náhradní střechy pro případ, že byste chtěli jinou barvu nebo se vám ta stávající rozbila.

Pergola je skvělou možností pro grilování i relaxování

Klasická pergola je velmi oblíbená a můžete si ji přizpůsobit na milion způsobů. Když budete mít poblíž zahradní domek, budete mít vše po ruce. Nezáleží na tom, jestli tam budete chtít grilovat nebo ji budete potřebovat uklidit. Zahradní domky jsou v tomto ohledu velmi praktické místo, kde skladovat potřebné vybavení. Vybrat si můžete pergolu:

  • s grilem,
  • s kuchyní,
  • s krbem.

Ohniště si nemusíte užívat jen pod oblohou

Větší stavbou bude zaručeně kryté ohniště. Jedná se také o typ zastřešení s posezením a velkým ohništěm uprostřed. Díky tomu si užijete nádherné atmosféry a příjemného tepla v každém počasí. Zahradní domek na nářadí se vám bude hodit i zde. Můžete tam skladovat věci k ohništi, uhlí a třísky na podpal.