Vyberte si matraci, která poskytne dokonalou oporu páteři

Přidat na Seznam.cz

V současné době se pro výrobu matrací používají různé materiály, především však polyuretanová pěna, paměťová pěna a latex. V posledních několika letech se do popředí prodraly především latexové varianty, protože se vyznačují dlouhou životností a perfektními vlastnostmi. V následujících řádcích vám představíme, co vám dokáže každá z matrací nabídnout. 

Pokud hledáte internetový obchod, odkud si můžete objednat kvalitní ortopedické matrace, podívejte se do nabídky společnosti Bazyl.cz. Jedná se o ryze českého výrobce, který si zakládá na vysoké kvalitě nabízených produktů. 

Latexová pěna

Latexová pěna se vyrábí vulkanizací tekutého latexu do pevné pěny, přičemž vulkanizační proces propojuje latexové částice se sírou působením tepla a urychlovačů, jako je oxid zinečnatý. Pro výrobu se používá buď přírodní latex získávaný z kaučukovníků, nebo syntetický latex z petrochemických produktů.

Latexová matrace poskytuje přesnou oporu a okamžitě reaguje na každý pohyb člověka. Při zahřátí nezměkne, a proto se můžete v noci pohybovat, aniž by došlo k přerušení spánku. Latexová matrace se doporučuje osobám, které spí po většinu noci na boku, protože vyžadují větší poddajnost v oblasti ramen a boku. Latexová pěna je jedním z nejodolnějších typů pěny, které jsou k dispozici. Předčí PUR pěnu a často taková matrace dosahuje životnosti až 20 let. 

Polyuretanová pěna

Další možností je polyuretanová pěna, která je však levnější a méně kvalitní. Často se používá v polštářích pohovek nebo levných matracích. Polyuretanová pěna je tvořena sloučeninami z petrochemických látek. Existuje hned několik různých druhů a hustot polyuretanové pěny, kdy obecně platí, že čím je hustota vyšší, tím je vyšší i odolnost. 

Kokosové vlákno

Matrace s kokosovým vláknem jsou vynikající volbou pro ty, kteří hledají přírodní a ekologickou alternativu k běžným matracím. Kokosová vlákna poskytují vynikající podporu a odolnost, což znamená, že matrace je schopna udržet svůj tvar a vydržet dlouhodobé používání. Tato materiálová volba také přispívá k odvodu vlhkosti a regulaci teploty, což zajišťuje příjemné spaní. Kokosové vlákno je hypoalergenní a odolává rozvoji plísní a bakterií, což přispívá k čistému a zdravému spánku. Celkově lze říci, že matrace z kokosových vláken kombinuje přírodní vlastnosti s vysokou trvanlivostí pro optimální noční odpočinek.

Pokud tedy hledáte kvalitní matraci s dlouhou životností, sáhněte po latexu. Rozhodně neprohloupíte.