Víte, k čemu slouží kalibr? Nezapomeňte ho ve správnou chvíli použít!

Přidat na Seznam.cz

Pokud vlastníte firmu, která se zabývá výrobou, zajisté si jste dobře vědomi, jak důležitá je pro zajištění prosperity spokojenost zákazníků. Tu samozřejmě můžete podpořit osobním přístupem ke klientům, nabízením nejrůznějších bonusů, slev pro stálé zákazníky a dalších benefitů, nejdůležitější však je vysoká kvalita vaší práce a dodržování smluvených termínů. Tyto dvě věci jsou naprosto zásadní, a pokud v těchto směrech selžete, snadno si reputaci nenapravíte. Ztráta dobrého jména navíc může být pro vaše podnikání fatální. Naprosto precizní musíte být zejména v případě, kdy je vašim oborem kovovýroba nebo strojírenství.

S odpovídajícím kalibrem se dokážete přesně držet dokumentace při zakázkové i při sériové výrobě

Když vám klient svěří zakázku, obvykle vám dodá i technickou dokumentaci, ve které jsou přesně specifikovány veškeré rozměry výrobku. Vaším úkolem je důsledně se držet plánu a dát návrhu fyzickou podobu. Velikost rozměrů musí odpovídat požadavkům, nepodceňujte ani výběr materiálů. Důležité je, aby byly opravdu kvalitní a jejich vlastnosti musejí přesně odpovídat účelu. Nekvalitní či nevhodný materiál zase nemusí být dostatečně odolný, v tahu nebo pod tlakem se může zdeformovat nebo prasknout. Je-li příliš tvrdý, dokáže zase poškodit okolní součásti. Značné procento výrobků ve strojírenství totiž slouží jako dílčí součásti nejrůznějších mechanismů a komplikovaných zařízení. Jedná se o díly aut a dalších dopravních prostředků, pracovních a výrobních strojů a nejrůznějších přístrojů. Práci s kalibrem a dalšími měřidly se rozhodně nevyhnete.

U Michovský TOOLS pořídíte libovolný kalibr i další nástroje

Nemáte-li potřebná měřidla, můžete si je objednat u společnosti Michovský TOOLS. V její nabídce je nejen kalibr NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp., ale také koncové měrky a další užitečné nástroje. Navíc lze využít i zakázkovou výrobu.