Vhodný koberec se hodí kamkoliv

Přidat na Seznam.cz

Podlahové krytiny dnes mohou mít celou řadu forem. Mezi ty nejoblíbenější stále patří plovoucí podlahy, avšak našinci už je nepoužívají pouze holé. Stále častěji je kombinují s koberci. 

Ty byly dlouhá léta docela v nemilosti, nicméně jejich renesance přichází, a to z docela pochopitelných důvodů.

Čištění je už snadnější než dříve

V ještě v dobách docela nedávných by se skvrna od polévky na tepichu musela řešit pomocí čistírny. Díky moderním čistícím prostředkům však není nutné kvůli tomu volat profesionálům, o likvidaci nepoddajných skvrn se může postarat každý sám.

Ani chlupy zvířecích mazlíčků nejsou už dávno tak velký problém jako kdysi. Současné vysavače jsou natolik výkonné, že si poradí i se srstí. Mnoho vysavačů navíc disponuje protialergickou úpravou, takže s nimi mohou pracovat i lidé, jejichž organismus vůči některým látkám reaguje nepatřičně.

Sálá z nich teplo

Pozitivní na kobercích také je, že jsou měkké a sálá z nich teplo. Tento efekt je vlastní hlavně kvalitnějším modelům, zvláště těm s dlouhým vlasem. Díky tomu není problém doma chodit bos i během zimních dní. Na rozdíl od chození po studené podlaze se člověk mající v každé místnosti nějaký koberec nemusí bát prochladnutí od nohou.

Vzhledem k tomu, že z dobrých koberců sálá teplo, mohou nám mírně pomoci s šetřením. Díky této své vlastnosti totiž udržují v místnosti tepelnou pohodu, i když je zrovna topení zapnuté na nižší stupeň než obvykle.

Nejvyšší kvalita

Kdo nechce, aby jeho tepich fungoval pouze po praktické stránce, ale touží po něčem zdobném, měl by si pořídit pravý nefalšovaný orientální koberec

Jedná se o ručně vyrobený produkt, jehož všechny složky jsou stoprocentně přírodní. I proto jsou perské orientální koberce mnohem dražší, než je standard.

Není však potřeba platit plnou cenu. V obchodech typu Buchara-eshop často nabízí tento druh tepichů ve slevě.