Už máte nový laserový řezací stroj od společnosti Canmet? 

Přidat na Seznam.cz

Řezání materiálů je nedílnou součástí každé zámečnické dílny. Přece jen stojí na počátku každé zakázky a dokáže vám buď podstatně urychlit práci, nebo ji naopak zpomalit. V čem překonává laser konvenční metody dělení materiálů?

Rychlost a přesnost 

Řezací lasery začínají postupně ovládat český trh. Najdeme je jak v malých dílnách, tak i velkých mezinárodních halách. Není se čemu divit. Tato investice dokáže ohromně urychlit a usnadnit vaše podnikání. Jak? 

Laserové řezací stroje samozřejmě pracují bezkontaktně. Tím pádem snižují nároky na upínání materiálů a šetří pracovní nástroj. Zároveň umožňují pestrou škálu řezných úhlů a dovolí vám provádět tvarově složité řezy. Díky tomu využijete téměř celou plochu řezaného materiálu – minimum odpadu.

Laser zároveň nabízí nejvyšší přesnost ze všech dostupných technologií a v průběhu řezání téměř nenahřívá materiál. Ten se tedy nijak nekroutí a nedeformuje. Uříznuté hrany zůstanou rovné a bez otřepů. 

Zrychlení 2 G

Populární volbou je hlavně laserový řezací stroj eSmart s přímými lineárními pohyby v osách X, Y a Z. Toto zařízení nabízí zrychlení až 2 G. Výkon samotného laseru se pohybuje v rozmezí 2–10 kW. Na pracovní stůl lze upnout plech o rozměrech 1 500 × 3 000 milimetrů. 

Nejlepší bude, když se na stroj podíváte sami, prohlédnete si technické specifikace a zhlédnete video. Přece jen se jedná o poměrně vysokou investici, která vám má sloužit řadu let. 

V případě dotazů se obraťte na odborníky ze společnosti Canmet. Ti mají výhradní zastoupení pro 15 světoznámých výrobců pracovních zařízení (od laserů až po ohýbací plechy, robotická ramena či skladové systémy). Rádi vám poskytnou komplexní poradenství, návrh ideálního řešení, prodej, dovoz, instalaci i zaučení zaměstnanců. Samozřejmostí je i dlouhodobý servis.