Tipy, jak dodržet svá předsevzetí

Přidat na Seznam.cz

První měsíc nového roku je u konce. S ním i většina našich předsevzetí. Změnit roky zajetý režim nebo zvyk není nic snadného. A co se týče hubnutí, to platí dvojnásob. Jak na to, aby to konečně vyšlo a hlavně vydrželo? 

Opravdu chcete? – změna musí vycházet přímo z vás. To je zásadní podmínka celého snažení. Je to opravdu váš cíl? Děláte to pro sebe, nebo se cítíte být tlačeni okolím a jsou to spíš jejich podněty a připomínky, které vás dovedly ke změně? Pokud chcete letos uspět, sesumírujte si důvody, proč se změnou chcete začít a zároveň se vyhněte myšlenkám na předchozí neúspěšné pokusy. Nezapomínejte, že většina je o hlavě a o jejím nastavení. 

Dílčí cíle – stanovte si nějaký hlavní cíl, ale nezapomínejte ani na dílčí kroky, které vás k němu zavedou. Neříkat si jen – zhubnu 10 kilo, budu mít vyrýsovanou postavu. Raději si v hlavě nastavte, že se začnete stravovat pravidelně, do jídelníčku zařadíte dostatek ovoce a zeleniny, anebo každý den ujdete alespoň 15 tisíc kroků. Plnění těchto dílčí cílů pro vás bude na dané cestě odměnou a motivací pokračovat dál.

Přiberte parťáka – určitě znáte slavný výrok „ve dvou se to lépe táhne“. Když budete mít stejně zapáleného parťáka, můžete se podporovat, když jednomu dojdou síly a bude to chtít vzdát. Můžete sdílet svoje úspěchy i nezdary, které ocení upřímněji než někdo zvenčí. Zkrátka, mít někoho, kdo vás umí vyhecovat, se vždycky hodí.

Nepřepalte start – v lednu jsou fitka plná lidí a v únoru už zájem zase opadá. Aby to nebyl i váš případ, volte udržitelnou cestu. Nepočítejte s tím, že když budete makat každý den, koncem týdne se dostaví obrovské výsledky. Tak to bohužel nefunguje, každá změna chce čas. Stejně tak i u stravování nechtějte být stoprocentní, nebo vás to brzy přestane bavit. Jídelníček musí být především pestrý a je dobré vědět, čím se zdravě odměnit. 

Zdroj: bepulsaar.cz

 Vyzkoušejte tyčinky Pulsaar Protein Crunch, každá obsahuje minimálně 17 g bílkovin a právě ty jsou v cestě za lepší postavou zásadní. Proteinové tyčinky značky Pulsaar mají perfektní nutriční hodnoty, obsahují kvalitní suroviny a hlavně je můžete mít vždycky při ruce. Díky nim si zajistíte vyváženou svačinu i ve chvílích, kdy nestíháte a nemáte čas na přípravu svého oblíbeného pokrmu. Jejich obrovským benefitem je chuť, která vás ohromí. S udržitelnou cestou vám můžou tyto proteinové tyčinky velice pomoci. Nejen, že chutnají tak dobře, že zaženou myšlenky na klasické sladkosti, navíc jsou v dostání ve třech příchutích, takže se vám jen tak nezevšední. V proteinových tyčinkách Pulsaar Protein Crunch nenajdete ani kapku palmového oleje a neobsahují ani žádný přidaný cukr. Proteinové tyčinky Pulsaar Protein Crunch jsou k dostání za maloobchodní cenu 69,90 Kč. Pro více informací o tyčinkách a další inspiraci navštivte https://www.bepulsaar.cz/.  

Neupínejte se na to, co bylo, ale přijměte současný stav ne jako něco dočasného a přechodného, ale jako něco trvalého. Vše, co je postupné a pozvolné, má větší šanci pak takové zůstat. 

Buďte připraveni na krizi – krize zcela jistě přijde, dřív nebo později, takže je vhodné s tím počítat a připravit se na ni. Většinou není problém samotná překážka, ale naše reakce na ni. Nasadili jste si s vidinou vyrýsované postavy přísnou dietu, ale váš kamarád slaví důležité výročí? Je lepší dietu na jedno odpoledne přerušit, než se na oslavě nebavit a vyhýbat se všemu jídlu i pití, které tam bude připravené. Jednorázové porušení nastavených pravidel si nevyčítejte, druhý den se ale do režimu bez výmluv zase vraťte.

Zdroj: drwitt.cz

 Zvolte vhodné pomocníky – buďte připraveni na to, že to bude bolet. Svaly, o kterých jste doposud ani nevěděli, se začnou ozývat. A od toho tu jsou pomocníci. Před tréninkem si dejte DrWitt SHOT Jablko + Zázvor nebo Aronie + Červené hrozny. Shot je speciální kategorie drinků, která vás nakopne po ránu nebo právě před cvičením. Jde o malou plechovku nabitou ovocným nápojem s vitamíny, minerály a bez přidaného cukru. Navíc lze díky jejich složení a pravidelnému pití posilovat imunitu. Po tréninku pak doplňte bílkoviny a celkově dbejte na kvalitní stravu a pravidelný pitný režim, aby mělo tělo dostatek energie na tréninky. Zároveň ho ale nezapomeňte ani odměňovat. Dojděte si na masáž či do vířivky, která namožené svaly krásně uvolní. 

Nový život – když se vysněný cíl podaří, jistě budete nadšeni. Následně ale může dojít k poklesu motivace a budete mít tendence vracet se pomalu ale jistě do starých kolejí. Trvá totiž až jeden rok, než se ustálí nové vzorce chování a přijmeme změnu jako trvalou. Snažte se proto vydržet celý rok a pak už budete mít vyhráno.

Více informací o funkčních nápojích DrWitt  https://www.drwitt.cz/

Proteinové tyčinky Pulsaar Protein Crunch jsou k dostání za maloobchodní cenu 69,90 Kč

Pro více informací a zajímavé inspirace navštivte 

https://www.bepulsaar.cz/

nebo se staňte fanoušky

https://www.facebook.com/bepulsaarczsk

https://www.instagram.com/bepulsaar_czsk/?hl=cs