Střecha na zahradě je dobrý nápad

Přidat na Seznam.cz

Využít zahradu ke konání večírku nebo alespoň k občasnému lenošení rozhodně není špatný nápad, právě naopak. Člověk si tak defacto vytvoří zcela nový pokoj, ovšem plný čerstvého vzduchu. 

Aby vše fungovalo tak, jak má, je potřeba zařídit nejen vhodný nábytek, ale rovněž zastřešení. Právě na to hodně lidí zapomíná a následně lituje.

Střecha chrání nejen před deštěm

Zastřešení nad venkovním posezením by měla být povinnost, jelikož jeho absence znemožňuje trávit na zahradě tolik času, kolik by reálně bylo možné. A nepříjemný nemusí být pouze studený déšť, ale také hezký slunečný den. Sluneční paprsky totiž mohou být právě stejně tak otravné, jako dešťové kapky. 

Proti slunci i dešti zároveň však nedokáží chránit levná zastřešení typu slunečníky nebo základní markýzy. Ty jsou totiž promokavé. Daleko lepší je spolehnout se na něco tradičnějšího, ideálně na zahradní pergolu. 

Cenově dostupné řešení

I když nejsou pergoly kdovíjak levné, dají se sehnat i za poměrně solidní peníze. Kdo chce tudíž mít na zahradě nějakou solidnější střechu a nepotřebuje otáčet úplně každou korunu, půjde do pergoly. Tyto konstrukce se vyrábějí z celé řady materiálů. 

Mezi nejlevnější pergoly patří modely vyrobené z plastu. Nejsou vizuálně sice kdovíjak přitažlivé, nicméně svůj účel plní. Mnohem populárnější jsou verze hliníkové verze. Tento materiál vypadá už docela dobře, a navíc se může pyšnit jedinečnou odolností.

Pergoly jsou k dostání i ve dřevě. To stále působí na zahradě asi nejlépe, jelikož přírodní surovina do naturálního prostředí prostě přirozeně patří. 

Navíc je možné takovouto pergolu doplnit mimo jiné i o plotovou zástěnu ze dřeva, která nejenže dobře vypadá, ale zároveň chrání proti bočnímu větru, případně může fungovat i jako ochrana proti zvědavým sousedům či lidem procházejícím se po ulici.

Obojí, tedy pergolu ze dřeva a vhodnou plotovou zástěnu, je možné koupit například v obchodě pergola-drevena.cz.