Šperky s perlami jsou velice populární. Důvodů je hned několik

Přidat na Seznam.cz

Perly se vyznačují přirozenou krásou a leskem, ovšem spojovány jsou i s mnohými léčivými účinky. V minulosti tedy ženy nosily šperky zdobené perlami nejen z estetického důvodu, ale i kvůli léčebným účelům. V následujících řádcích se na dané téma zaměříme trochu podrobněji. 

Léčivá síla perel

Historie léčivé síly perel sahá až do starověké Číny, kde se věřilo, že byly stvořeny draky, navíc byly považovány za symbol bohatství, moudrosti a štěstí. Číňané taktéž věřili, že perly mají léčivou sílu, která dokáže působit na řadu onemocnění, jako jsou srdeční choroby, horečky a zažívací potíže. 

Ve starověkém Egyptě zase lidé věřili, že jsou perly slzami bohyně Isis a dokážou zmírnit záněty a celkově podpořit zdraví. Stejně tak se perly používaly i v ájurvédské medicíně, a to zejména k řešení nespavosti a úzkosti. 

Pokud vás tedy lákají náušnice s perlou, rozhodně neprohloupíte, protože takové šperky se opět vrací do módy. 

Jak nosit perlové šperky?

Jestliže chcete nosit šperky s perlami pro jejich léčivé vlastnosti, potom je nezbytné mít na paměti hned několik věcí. Zaprvé se ujistěte, že nosíte kvalitní perly bez kazů a s dobrým leskem. Kvalitní perly totiž mají pozitivní vliv na zdraví. Zadruhé zvažte nošení perlových šperků, jež jsou v přímém kontaktu s vaší pokožkou, například náhrdelníky a náramky. Léčivé vlastnosti perel se totiž vstřebají přímo do těla. 

Kde si koupit šperky s perlami? 

Hledáte internetový obchod zaměřující se na šperky s perlami? Potom se podívejte do e-shopu TINIANA JEWELRY s pestrým produktovým portfoliem. V nabídce najdete třeba i náramek strom života, který symbolizuje moudrost, stabilitu, stvoření a život. Všechny nabízené produkty jsou kvalitní, precizně zpracování a moderní. Budete nadmíru spokojení, ať už si vyberete jakýkoliv šperk.