Proč vyměnit klasické cigarety za ty elektronické?

Přidat na Seznam.cz

Kouření cigaret nepatří zrovna mezi nejzdravější koníčky na světě. Z dlouhodobého hlediska si milovník tabáku říká o velké potíže s dýchacími cestami. Nicméně naštěstí existuje i zdravější alternativa ve formě elektronických cigaret.

S jejich pomocí je možné doplňovat do těla nikotin, ovšem bez různých cizorodých látek, které vznikají během hoření.

Nenačichne z nich oblečení

Jedním ze základních benefitů elektronických cigaret je mimo jiné i společenský přínos. Člověk během kouření tabáku docela rychle načichne, což není zrovna něco, na co by mohl být pyšný. Elektronická forma kuřiva však tento neduh postrádá. Pára, která vychází z těchto cigaret, na šatech neulpívá. Kuřák se tedy nemusí ve společnosti za svou závislost stydět.

Rovněž se je možné se tímto způsobem vyvarovat efektu zažloutlých prstů, které jsou typickým příznakem každého silnějšího kuřáka.

Snadnější odvykání

Přestat ze dne na den s kouřením se příliš neodporučuje. Jen málokdo totiž má natolik silnou vůli, aby mohl následující týdny a měsíce přečkat, aniž by nedostal nezvladatelnou chuť na tabák. S pomocí elektronických cigaret je možné snadněji skončit, ovšem postupně, a hlavně zdravěji. Stačí jen postupně ubírat na dávkách.

Jsou levnější

I když jsou elektronické cigarety obvykle mnohem dražší než několik balíčků klasických cigaret, v konečném důsledku vyjdou na mnohem menší peníze, jelikož liquid se dá pořídit za celkem solidní peníze a další cigaretu většinou není potřeba dlouho kupovat. Takto je reálné ušetřit během roku i vyšší jednotky tisícikorun, možná i více.

Jednorázové řešení

Kdo nemá zatím na elektronické cigarety jasný názor a nechce zbytečně utrácet, může si pořídit třeba jednorázový model Elfbar vape. Tento druh kuřiva má mimo jiné výhodu v tom, že se dá koupit za cenu jedné krabičky cigaret.

Takováto cigareta se nemusí nabíjet ani doplňovat dalším liquidem. Je reálné si z ní potáhnout asi šestsetkrát a poté se prostě vyhodí do koše. Zájemci si mohou jednorázovou cigaretu koupit docela snadno. Elfbar prodej totiž běžně probíhá ve specializovaném internetovém obchodě.