Poznejte tři nejkrásnější pláže v Chorvatsku

Přidat na Seznam.cz

Dovolená v Chorvatsku je velice oblíbená, dokonce se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších zemí ve Středomoří. Chorvatsko je proslulé především svou bohatou historií a kulturou či půvabnou architekturou, ovšem i tamní pláže si vás podmaní svou rozmanitostí. V následujících řádcích se zaměříme právě na pláže, které vás rozhodně nezklamou.

Stačí si do vyhledávače zadat „ubytování Chorvatsko“ a nabídne se vám spousta přímořských destinací. Některá populární města (například Split, Dubrovník a Zadar) se nachází přímo na pobřeží, případně v jeho blízkosti. Osvěžující ponoření do šumícího Jaderského moře je vrcholem každé cesty. Čekají na vás jak rušné městské pláže ve Střední Dalmácii, tak i úchvatné písečné pláně s oblázky, které se táhnou do modra na ostrově Brač. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na oslnivé divoké zátoky, kam se dostanete pouze pěšky.

Stračinska, ostrov Šolta

Šolta je méně známý ostrov a na rozdíl od Hvaru a Brače je členitější a s menším počtem turistů. Pláž Stračinska se nachází v zátoce, na kterou se dostanete lodí nebo na kole po souši. Pláž je velmi odlehlá, takže se vzdálíte od všeho ostatního a načerpáte energii za zvuku cvrčků a šplouchání moře o břeh. Stejně jako většina pláží v Chorvatsku, tak i Stračinska je oblázková, obklopená skalisky a nízkými keři.

Murvica, ostrov Brač

Poměrně malá pláž, ale naprosto nádherná a klidnější než pláže v nedalekém Bolu. Přesně tak by se dala charakterizovat Murvica, kde budete mít jemný štěrk pod nohama a velké skály po obou stranách. Otevře se vám z ní výhled na ostrov Hvar.

Murvica je dostupná po silnici asi tři kilometry od pláže Zlatni Rat. Kousek odtud se nachází tajemná Dračí jeskyně, tedy klášter vytesaný do skály spolu s postavami z pohanské a křesťanské mytologie, mezi nimiž je i drak, podle něhož je jeskyně pojmenovaná.

Sahara, ostrov Rab

V roce 1936 se král Edward VIII. vydal na Rab s Wallis Simpsonovou na romantickou dovolenou. Dostali zvláštní povolení od místních úřadů, že se mohou koupat nazí na pláži Kandarola, což je dnes považováno i za zrod naturismu v Chorvatsku. Kandarola je pro nudisty vhodná dodnes, ale ještě lepší je Sahara, jedna z mála písečných pláží v zemi. Sahara se rozprostírá nedaleko města Lopar na severním pobřeží Rabu.

Vydejte se i příští rok na dovolenou do Chorvatska. Ubytování najdete na Hrvatska.net.