Populární sportovci so zálibou v hazardu

Přidat na Seznam.cz

Profesionální sport a hazardní zábava k sobě měly a mají blízko. Ne náhodou jsou casina a sázkové kanceláře prakticky vždy propojené a fungují jako jeden celek. Nejde ale jen o to, že příznivci hazardu si také rádi vsadí na sport. Mnozí sportovci se v casinu rádi občas uvolní u hazardu. Kteří patří mezi ty nejznámější?

Jaromír Jágr býval v casinu jako doma

Tím nejznámějším českým sportovcem, který rád vyrážel do casina, je bezesporu Jaromír Jágr. Především v dobách, kdy válel z zámořské NHL byl v casinech „štamgastem“. Jeho láskou byla především ruleta, jak koneckonců přímo popsal: „Ano, ruleta je pro mě uvolněním. Mám rád hru v casinu, je to příjemně napínavé.“

Legenda jménem Michael Jordan

Asi nejslavnější basketbalista všech dob, Michael Jordan, také rád hrál a hraje v casinu. Vzhledem k jeho finančním možnostem ani příliš nepřekvapí, že v casinech nechal podle odhadů alespoň pět milionů dolarů. Koneckonců proč ne, jen je třeba myslet na to, že hrát by měl člověk vždy jen s tím, co si může bez problémů dovolit ztratit. Michael Jordan tuto podmínku asi splňuje…

Wayne Rooney

Bývalý fotbalista Manchesteru United Wayne Rooney se taktéž příliš netají tím, že hazard je jeho vášeň. Nepřekvapí, že holduje především sázkám na dostihy a další sportovní události. Jeho „skóre“ činí podle odhadů 700 tisíc liber. Wayne Rooney má potom ještě jednu libůstku, která asi u celebrit či bývalých špičkových sportovců není příliš obvyklá. Rooney si totiž rád kupuje stírací losy.

Tiger Woods: z greenu ke karetnímu stolu

Golfová legenda Tiger Woods je nejen nejlepším golfistou všech dob, ale také zdatným karbaníkem. Jeho specialitou je blackjack a nehraje samozřejmě o pár dolarů, nýbrž se účastní turnajů, kde jsou ve hře desítky či stovky tisíc dolarů. Není bez zajímavosti, že na rozdíl od mnohých jiných ví, co dělá. Tiger Woods totiž dosahuje poměrně dobrých výsledků.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Foto: depositphotos.com, lacheev