Perlové šperky jsou jedinečné a nevšední

Přidat na Seznam.cz

Perla je ve své podstatě tvrdý předmět nacházející se v měkké tkání mořského či sladkovodního měkkýše. Obvykle je charakteristická světlou barvou, lesklým povrchem a kulatým tvarem. Od pradávna byly perly drahocenné a jsou symbolem čistoty, rovnováhy i vnitřní moudrosti. 

Perly jsou odedávna zdrojem čiré fascinace, protože jsou hedvábné a třpytivé, navíc v sobě nesou jedinečnou energii. Perly, které jsou často označovány za dar půvabu a okouzlení, v sobě mají zářivou energii vody a smysl pro harmonii, neboť vznikají v součinnosti s dalšími živými tvory (mořskými perlorodkami a sladkovodními mlži). Po hlubokém ponoření do božské rozkoše perel je toho tolik, co je možné na této měsíční kuličce magie oslavovat. Vyrábí se z perly náramek, náhrdelník, ale klidně i náušnice. 

Perla je drahokamem vnitřní moudrosti

Perly mají obrovskou léčivou energii a vzhledem k tomu, že v sobě nesou průzračný pohyb vody, vyzývají vás k nalezení vlastní rovnováhy a plynutí. 

Perly se na tento svět spíše rodí, než že by byly jednoduše nalezeny. Ještě pozoruhodnější je skutečnost, že se nacházejí v hlubokých modrých hlubinách oceánu, respektive řek. Jelikož je příliv a odliv tažen měsícem, těmto sladkým malým drahokamům to dodává veškerou sílu a půvab božské ženské energie. Perly jsou zkrátka spojeny s přírodou, moudrostí a novými začátky. Symbolicky vás vyzývají, abyste se ponořili do vlastních vnitřních vod a objevili poklady, jež se třpytí pod hladinou. 

Perly jsou slzami bájných bytostí

Ve starém Řecku je považovali za slzy bohů. V křesťanství byly dokonce nazývány slzami Evy. V Koránu jsou symbolem dokonalosti, která se nachází v ráji. Ve védských textech byla perla označována za dceru měsíce, která je spojená s bleskem, jenž propojil zemi a nebe.

Perly se nám dostávají do rukou ve stejném stylu, v jakém se rodí. Vznikají tak, že měkkýši ucítí dráždivou látku a vyvrhnou perleťové vrstvy jako způsob ochrany. Perly se sbírají, nejsou stříhány, tvarovány ani nijak falešně upravovány. 

Pokud chcete zakoupit perlové šperky, případně se podívat na náramek pro partnery, nabízí se vám e-shop TINIANA.cz.