Nejde vám proud?

Přidat na Seznam.cz

Výpadek proudu dokáže pěkně znepříjemni život. To, jak jsme na elektřině závislí, si plně uvědomíme, až když o ni byť na krátkou dobu přijdeme. Bez elektřiny by moderní život skutečně nebyl možný. 

Když nejde proud, nejde nic. Nejezdí tramvaje, nefungují platební terminály, nejde internet ani život zachraňující přístroje v nemocnicích. Doma si pak nenasvítíme, neuvaříme kafe, nepustíme rádio ani televizi. Bojler přestane ohřívat vodu, lednička chladit a mraznička mrazit. To všechno přináší problémy a s nimi související stres. Jak se v tomto případě zachovat? 

Uklidněte se

V první řadě zachovejte klid a pokuste se zjistit, co je příčinou problému. Tedy, zda se problém objevil u vás a je ve vašich silách ho odstranit, nebo jsou potíže mimo váš domov, a tudíž mimo sféru vašeho vlivu. Ve večerních hodinách postačí, když se podíváte z okna. Pokud nesvítí nikdo, týká se problém všech a na jeho odstranění se zřejmě pracuje. Popřípadě poruchu sami nahlaste na patřičné lince (kontakt byste měli mít uložený ve svém telefonu). 

Zjistěte příčinu problému

Pokud ostatní svítí a vy nikoliv, postihl výpadek proudu jen vás. V tom případě by vaše první kroky by měly vést k vašemu jističi. Je-li vyhozený, pokuste se ho nahodit. Nedaří se? V tom případě ještě zkontrolujte ještě hlavní jistič. Problém v tomto případě může způsobovat například vadný spotřebič a půjde o to ho lokalizovat. To je možné učinit postupným nahazováním jednotlivých jističů. 

Obraťte se na profesionály

Pokud nic z výše uvedeného nezabere, zřejmě se budete muset obrátit na elektrikáře. A pokud problém potřebujete odstranit co nejrychleji, tak na elektro pohotovost. Například pohotovostní elektrikář Praha ze společnosti Elektro Elefant, s.r.o. k vám během všedního dne dorazí do hodiny, v nočních hodinách do hodiny a půl. Zjistí příčinu problému a ten odstraní. Tak neztrácejte čas a obraťte se na profesionály, kteří jsou připraveni vyřešit havárie elektřiny (a s nimi i opravy elektrospotřebičů) v rekordně krátkém čase. Více informací hledejte na odkazu elektrikář pohotovost non stop.