Kolo je super nejen k hubnutí

Přidat na Seznam.cz

Obezita je v našich zeměpisných šířkách poměrně častým jevem, což je samozřejmě špatně. S nadměrnou nadváhou se totiž pojí celá řada chronických onemocnění, často i duševního charakteru.

Kdo chce být zdravý jak rybička a má větší nadváhu, ten by měl rozhodně hubnout. A toho je možné docílit jak úpravou jídelníčku, tak i vhodnými pohybovými aktivitami. Mezi ty nejpopulárnější patří cyklistika.

Pravidelné ježdění

Ježděním na kole je možné nejen zlikvidovat přebytečné kilogramy, ale zároveň si zlepšit kondici a imunitu. Rovněž se tímto způsobem skvěle posílí dolní končetiny, respektive hýždě a střed těla. Aby však cyklistika měla na člověka požadovaný efekt, musí jezdit pravidelně.

Existuje hodně lidí, kteří si vyjedou jen sem tam, a pak se diví, že to na nich nezanechalo žádný pozitivní efekt. Je potřeba se hýbat s železnou pravidelností, ideálně každý den, minimálně ovšem třikrát do týdne. Organismus si totiž musí na pohyb zvyknout, a až pak se bude chtít zbavit přebytečných tukových zásob.

Vhodný stroj

Hlavní je se umět k ježdění namotivovat. A k tomu je mimo jiné potřeba vlastnit i dobré kolo. Představa pravidelného ježdění na tři desetiletí staré skládačce asi příliš mnoho lidí nenadchne. Proto je vhodné poohlídnout se po něčem lepším.

Ideální volbou je třeba kolo Bianchi. Takovýto stroj se může pyšnit kvalitním zpracováním a pevnou, avšak lehkou kostrou. Toto platí pro každý model. Některé verze jsou sice docela drahé, nicméně dobré silniční kolo Bianchi je možné si pořídit i za několik málo desítek tisíc korun.

Správná ochrana

Jezdit a nemít zároveň na hlavě vhodnou přilbu je příliš velké riziko. Ani v tomto případě není dobré příliš šetřit, spíše naopak. Přilby jako takové nejsou moc drahé, a tudíž se vyplatí investovat pár stovek navíc za něco skutečně kvalitního, co opravdu ochrání.