Jedině kvalitně provedený hromosvod zajistí dobrou ochranu před výboji z blesku

Přidat na Seznam.cz

Ačkoliv se to nestává příliš často, vždy při bouřkách hrozí jisté riziko, že blesky zasáhnou právě váš dům. V tom momentu hraje podstatnou roli to, v jakém stavu se nachází váš hromosvod, respektive zda jej vůbec na objektu máte instalovaný.

Hromosvod nedělejte svépomocí, takové řešení se nemusí vyplatit

V první řadě je důležité zmínit, že každá nemovitost by měla mít hromosvod bezpodmínečně namontovaný. Jde totiž o dodržování norem. Možná jste zručnými kutily a rádi byste si tento prvek udělali svépomocí, na to však raději zapomeňte. Jde o poměrně podstatný bezpečnostní prvek, při jehož montáži se musejí dodržovat pevně stanovená pravidla. Proto vždy kontaktujte specialisty.

Na koho se obrátit, potřebujete-li nový hromosvod?

Pokud nevíte, kdo by vám montáž hromosvodu mohl provést, zkuste služby společnosti HromoElektro.cz. Tato firma má dlouholeté zkušenosti, hromosvody provedla již u stovek objektů nejrůznějších velikostí a tvarů. Využívá k tomu špičkové materiály. Nejen u střešní části systému, ale také ve svodech a v rámci uzemňovací soustavy. U ní je kupříkladu nezbytné zajistit kvalitní antikorozní opatření spojů, aby zařízení mohlo projít patřičnou revizní zkouškou.

Jistě vás zajímá, jaká je aktuálně za montáž hromosvodu cena. Na webu zmíněné společnosti kromě základních informací najdete poptávkový formulář, na jehož základě vám zástupci firmy vyčíslí, na kolik by vás instalace hromosvodu u vašeho rodinného či bytového domu vyšla. Společnost kromě hromosvodů dále provádí kompletní zemní a výkopové práce, přičemž ráda zajistí i odvoz případné přebytečné zeminy na rekultivační skládku. V rámci výkopových prací a úprav terénu využívá nejen ruční náčiní, ale také špičkovou strojovou techniku, díky níž je schopna zajistit maximální rychlost a efektivitu.