Jak uvést střechu do původního stavu?

Přidat na Seznam.cz

V případě, že vám nevyhovuje současná podoba a stav, v jakém se nachází střecha vašeho rodinného domu, pak vězte, že se stačí obrátit na odborníky, kteří vám s tímto rádi pomohou. Využít přitom mohou hned několika účinných metod.

Čištění

Základním způsobem, jak uvést střechu alespoň trochu do původní podoby, je její důkladné vyčištění. K tomu se hodí především tlakové myčky, kterým se někdy říká vapky. Tyto přístroje dokážou na povrchy vhánět vodu pod vysokým tlakem, díky čemuž se dají poměrně efektivně odstranit i staré nánosy, špína, hlína, mechový porost a další předměty a látky, které na krytině nemají co dělat.

Nepomůže-li pouhé čištění tlakovou myčkou, je dobré uvažovat o metodě pískování. V tomto ohledu se můžete obrátit například na společnost Mopis – Plzeň pískování. Firma provádí tryskání a pískování prakticky všech možných povrchů. Tímto způsobem dokáže odstranit nečistoty a nánosy z kovů, betonu, plechu, cihlových materiálů, dokonce i ze dřeva.

Nový nátěr

Pakliže máte střechu čerstvě omytou, přesto ale nejste spokojeni s tím, jak vypadá, lze přistoupit k novému natření střešní krytiny, potažmo střešních doplňků. Samozřejmě se nátěry dají provádět jen u některých materiálů, asi těžko budete chtít dělat nátěr tradičních cihlových střešních tašek, že?

Také touto činností se zabývá zmíněná společnost, vizte nátěr střech Plzeň. Kromě samotných střech je schopna si bez problémů poradit s fasádami domů, a to nejen klasických rodinných, ale i bytových. V každém případě firma klade důraz na kvalitu a zachování ekologických postupů, aby během prací nedocházelo k přílišnému zatěžování životního prostředí. Na trhu, kde působí od roku 2019, si velmi rychle vybudovala poměrně solidní renomé, a to i díky tomu, že pracovala na nejrůznorodějších projektech a stavbách.