Jak na správné značení výrobních prostor?

Přidat na Seznam.cz

Součástí bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) je samozřejmě i vhodné označení průchozích/nebezpečných prostor ve vaší hale. Legislativa jasně určuje, jak musí být označené podlahy, sloupky, zábradlí i další konstrukce. Jak vše vyřešit správně a dopřát si jistotu?

Nesnažte se o značení svépomocí

Vzhledem k poměrně náročné legislativě v tomto ohledu je naprosto jasné, že musíte najít zkušené profesionály. Jedině ti budou přesně vědět, co a jak označit. Jedině tak se opravdu zabezpečíte před pokutami, žalobami a dalšími nepříjemnostmi.

Mezi největší hráče v naší zemi patří oblíbená firma J.A.Clean. Tato společnost se už přes čtrnáct let specializuje na značení podlah, přičemž plní zakázky v Čechách, Rakousku, Německu i na Slovensku. V současné době spolupracuje s mezinárodními značkami – Škoda Auto, Danone, Volkswagen, Lego, Continental, Mubea, Ikea nebo třeba DHL či Geis. Dnes má na kontě přes 17 000 realizací.

Až 3 000 metrů značení za den

Tito poskytovatelé zvládají značení výrobních prostor o rychlosti 1 500–3 000 metrů za jediný den. Za 1 metr přitom zaplatíte okolo pouhých 23 Kč. Veškerá nanesená barva zasychá už po třech hodinách, takže ji můžete téměř ihned začít zatěžovat. Chcete vše stihnout bez zavírání provozu a placení dovolených svým zaměstnancům? V takovém případě vás potěší možnost realizace o víkendu, kdy jsou vaši podřízení doma.

Problémem není ani podlaha v dezolátním stavu. Firma J.A.Clean si hravě poradí se sanací, kompletní opravou, případně položením úplně nové podlahy podle vašich přání.

Pohled na vlastní oči vydá za tisíce slov. Přesně proto se podívejte na webové stránky pod výše vloženými odkazy a otevřete si kategorii „Reference“. Ihned uvidíte fotografie z jiných výrobních hal a získáte inspiraci.