Dům na klíč se může jevit jako ta nejlepší volba

Přidat na Seznam.cz

Najít bydlení, které by zcela odpovídalo představám zákazníka, je víceméně nemožné. Každý má své vlastní individuální potřeby a představy. Chcete-li tedy něco, co se bude maximální měrou blížit vašemu ideálu, měli byste si pořídit domek na klič. Dnes již existuje spousta firem, jež takovou možnost nabízejí.

Ekologické bydlení

Bydlet pod vlastní střechou by chtěl každý, ale ne vždy se to nakonec vyplatí. Když si například koupíte sice hezký, avšak nezateplený domek, budete pak muset přes zimu buďto mrznout, nebo protopíte majlant. A ani jedna varianta není zrovna ideální.

I z toho důvodu nejen u nás rostou jako houby po dešti pasivní domy. Jedná se totiž o vrchol ekologického bydlení. Tyto domy projektanti navrhují takovým způsobem, aby byl jejich provoz co nejúspornější. Díky tomu tak mají jejich obyvatelé daleko nižší životní náklady než lidé žijící v tradičnějších cihlových obydlích.

Velkou výhodou je navíc také fakt, že na pasivní domy lze získat i dotaci z programu Zelená úsporám. Díky tomu se vám alespoň částečně vaše náklady vrátí.

Vše bude dle vašich představ

Jedná se vždy o domy na klíč, což znamená, že na konečném výsledku se budou podílet nejen firemní architekti, ale rovněž i vy sami. Kvalitní stavební firma se vždy dokáže přizpůsobit přáním svých klientů a vypracovat projekt tak, aby byl uspokojivý jak po architektonické, tak i po finanční stránce.

Pokud pocházíte z Moravskoslezského kraje, nemusíte se s hledáním vhodného realizátora příliš dlouho trápit. Vaše představy vám mohou pomoci splnit specialisté ze stavební firmy Ostrava Wobau.

Věnují se nejen realizaci pasivních domů, ale i jiných druhů nízko energetických staveb. Stačí si jen skrze jejich web sjednat schůzku, kde se rozhodnete, jestli do toho jít či nikoliv.