Chcete vlastní e-shop? Vybírejte pečlivě. Rozdíly jsou obrovské

Přidat na Seznam.cz

Chtěli byste začít podnikat? Internetový obchod zůstává i nadále jednou z nejdostupnějších možností. Na výběr máte prakticky ze 3 řešení. Zvolit můžete z open-source software, krabicové řešení nebo si nechat e-shop naprogramovat na zakázku.  

Pojďme si všechny 3 možnosti v rychlosti rozebrat. 

1. Nechat si naprogramovat e-shop na míru

Zdánlivou výhodou tohoto přístupu je to, že budete mít online obchod zcela uzpůsobený Vašim potřebám. Ano, jistě tomu tak bude. Avšak za takové řešení zaplatíte řádově desítky až stovky tisíc korun. A tím platby za internetový obchod nekončí. Zapomenout nesmíte ani na poplatky za hosting a za budoucí vývoj celé aplikace a s nimi potřebné aktualizace, které se vždy očekávají. Takže pokud neprodáváte tisíce produktů denně, zřejmě pro Vás tato varianta nebude příliš vhodná. 

2. Open-source programy

Někteří poskytovatelé hostingu nabízí instalaci e-shopu na kliknutí. Děje se tak za pomoci různých zahraničních bezplatných e-shopových systémů. Nic proti tomu. Výsledný internetový obchod bude jistě funkční, ale spokojeni budete pravděpodobně jen do doby, než nastane nějaký problém. A to, ať už s vlastním provozem elektronického obchodu nebo třeba z důvodu nové legislativy, kde najednou zjistíte, že se nemáte na koho obrátit. Nikdo Vám nepomůže. A ani není pravdou, že za takový online obchod nezaplatíte nic. Nezapomeňte na poplatky za hosting a případné doplňky, které jsou z legislativního hlediska potřeba. 

3. Krabicová řešení

Nejrychlejší a nejekonomičtější řešení. Prakticky za minutu si vygenerujete svůj e-shop. Jeho naplnění a zprovoznění zůstává na Vás. Máte sice obvykle k dispozici technickou podporu a také vlastní vývoj a rozvoj internetového obchodu je zaručen, avšak nevýhodou jsou pak měsíční poplatky, které se pohybují řádově kolem tisícikoruny. 

Je tu však ještě jedna možnost!

S touto novou nabídkou přichází systém FlexumShop, pomocí kterého můžete získat plnohodnotný e-shop zcela zdarma. V tomto případě nejde o nějakou dočasnou akci nebo lživou reklamu, ale slogan “zdarma a navždy” znamená opravdu zdarma a navždy. Jde o klasického zástupce krabicových řešení, kde si celý e-obchod postavíte sami, ale navíc máte zázemí i ve vývojovém oddělení e-shopové platformy. Takže se nemusíte bát o to, že by Váš elektronický obchod technicky zastaral nebo přestal plnit zákonné povinnosti. Jeho postupný vývoj, rozšiřování a vylepšování je zaručeno. 

A co tedy Flexumshop nabízí? Není toho málo. Získáte  moderní a rychlý elektronický obchod se všemi funkcemi, které potřebujete. Obsahuje navíc i takové “vychytávky” jako například multijazyčnost, multiměnovost, vlastní API a mnoho dalších funkcí. No a protože i v online byznysu platí, že design prodává – na výběr máte 11 skvělých, moderních, rychlých šablon, které budou milovat nejen Vaši zákazníci, ale díky jejich technické dokonalosti a rychlosti načítání, i vyhledávače. 

Určité nastavené limity pro verzi e-shopu zdarma jsou i zde, ale jsou vskutku velkorysé – 500 produktů, na výběr ze 3 šablon, integrovaný dopravce i platební brána a stovky dalších možností. 

Ještě váháte? Vyzkoušejte FlexumShop a posuďte jej sami.