Chcete ochránit svůj dům i sebe před riziky spojenými s bouřkou?

Přidat na Seznam.cz

Bouře v lidech od pradávna vyvolávají pocity ohrožení. Temná obloha, hromy a blesky byly v mnoha kulturách v dávné minulosti považovány za projev nepřízně bohů. Dnes už samozřejmě každé malé dítě ví, že se jedná o elektrické výboje a iracionální strach z živlů není na místě. To však nic nemění na tom, že se jedná o nebezpečný jev, který může způsobit značné škody.

Kvalitní návrhy hromosvodu jsou základem úspěchu.

Pamatujete si dobu, kdy při bouřích často docházelo k přerušení dodávek elektrického proudu a při prvním zaburácení hromu se odpojovaly od elektrické sítě televize i další elektrospotřebiče? V některých rodinách se dokonce babičky modlily. Není se čemu divit. Téměř každý se setkal s případem, kdy blesk poškodil dům nebo stromy v blízké okolí. Naštěstí je tu efektivní řešení v podobě hromosvodu. Pokud jsou k dispozici správně zpracované návrhy hromosvodu, jsou budova i její obyvatelé v naprostém bezpečí. Je však na místě obrátit se na opravdové profesionály ve svém oboru. Mezi takové patří HromoElektro s.r.o.

Z čeho se hromosvod skládá?

Na střeše objektu jsou umístěny tyče, směřující kolmo k obloze. Musejí být z vodivého materiálu, ideální je slitina hliníku a duralu, nerez nebo měď. Tyto kovy nevyžadují žádnou údržbu a nepodléhají korozi, životnost střešní části je proto vysoká. Střešní část je s uzemňovací soustavou spojena drátem, který je veden jako venkovní. Lze ho však i zapustit do zdiva. Uzemňovací soustava se skládá z desek, svorek s žárovým pozinkováním, drátu a pásku z pozinkované oceli. Důležité je zajistit také vnitřní ochranu pomocí svodičů přepětí na přívodu a rozvodu elektřiny.