Bytový textil dokonale oživí interiér

Přidat na Seznam.cz

Přestože si to možná ani neuvědomujete, bytový textil je nenahraditelnou součástí interiérů, přičemž se používá nejen z funkčních důvodů, ale i k dekorativním účelům. Bytový textil se vyrábí z přírodního i umělého materiálu a dokáže místnostem vtisknout punc originality. 

Vzhledem k tomu, že bytový textil významně ovlivňuje celkový styl interiéru, měli byste o něm vědět několik zásadních informací, ať už se jedná o záclony, závěsy, nebo třeba dekorativní potahy na polštáře. 

Bytový textil rozhodně nepodceňujte

  1. Výrobky bytového textilu se používají k vybavení domácností, a to k dekorativním i funkčním účelům.
  2. Poskytují soukromí, například závěsy na okna vám zajistí přítmí, ale zabrání i zvídavým pohledům kolemjdoucích.
  3. Bytový textil chrání také nábytek a barvu na stěnách před vyblednutím, protože eliminuje průchod slunečního záření.
  4. Barvy a textury takového textilu taktéž navozuje mnohem lepší atmosféru v místnosti, což má vliv i na psychiku člověka.
  5. Vyrábí se různými způsoby, a to tkaním, pletením i háčkováním.
  6. Existuje spousta látek v bytovém textilu, například hedvábí, bavlna či syntetické materiály.
  7. Nejstarší záznamy o bytovém textilu jsou v Turecku, Izraeli a Egyptu.

Závěsy zažívají obrovský boom

Pokud se vám hotové záclony nezamlouvají, nepodceňujte alespoň závěsy na okna. Z dekorativního hlediska jsou okna ústředním bodem interiéru, a proto hrají zásadní roli. Existuje spousta stylů a barevných odstínů závěsů.

Ve světle výše uvedených informací můžeme říct, že bytový textil dělá domov útulnějším. Vytváří estetiku a funkčnost. Pokud do něj plánujete investovat, je lepší vybírat produkty, jež jsou kvalitní, přitom neztrácí po estetické stránce. Podívejte se na webovou stránku Luxora.cz, kde najdete i hotové voálové záclony, interiérové sestavy, dekorační spony, vitrážové tyče a podobně.