Brusky Tormek ocení umělecký řezbář i domácí kutil

Přidat na Seznam.cz

Domácí kutilové si na vybavení své dílny zakládají. Většinou si ji přizpůsobí tomu, čemu se ve volných chvílích věnují. Někdo zpracovává dřevo nebo kov, dalšímu stačí, když v ní bude mít elektrickou vrtačku, několik typů nářadí a samozřejmě brusku. Proč právě ona je v dílně nepostradatelná?

K čemu slouží bruska

Existují dva základní typy brusek – úhlová a přímočará. Úhlová bruska pracuje s pomocí rotačního kotouče. Využívá se zejména pro broušení kovů, například nožů, nůžek, nářadí pro řezbáře. Dokáže také odstraňovat rez.

S druhým typem, s přímočarou bruskou, je možné se pustit do broušení i poměrně velkých ploch, jako jsou třeba dřevěné podlahy. Používá se proto například pro renovaci dřevěných podlah. Z hlediska praktického využití se v domácí dílně nejvíce používá úhlová bruska.

Brusky Tormek

Když chcete domácímu kutilovi udělat radost dárkem ke jeho narozeninám, tak pak se dívejte po nějakém nářadí nebo nástrojích, které ještě ve své sbírce nemá. Padne-li volba na brusky, Tormek je značkou, které by měli věnovat pozornost. Jejich výrobcem je švédská firma, jež patří v tomto oboru mezi ty nejlepší na trhu. Pohybuje se na něm už od roku 1973.

Veškerý vývoj a výroba probíhá ve Švédsku a její zákazníci se mohou spolehnout na vysokou kvalitu produktů. S bruskami Tormek proto neuděláte chybu při výběru pěkného dárku pro kutila. Samozřejmě, že nejsou určené k použití jen v domácí dílně. Jsou to brusky i pro profesionální práci.

Brusné kotouče Tormek

Úhlovou brusku lze doplnit různými kotouči. Brusné kotouče Tormek se vyrábějí z diamantu či z japonského kamene, a to i v extra jemné zrnitosti. K dispozici jsou také lapovací kotouče, jež se používají pro finální vyleštění ostří. Pro obtahování profilovaných nástrojů, jako jsou žlábková ostří řezbářských a soustružnických dlát, se využívají obtahovací brusné kotouče.

České hudební nástroje

Být domácím kutilem a zároveň se bavit hrou na hudební nástroj se vůbec nevylučuje. V internetovém obchodě České hudební nástroje proto vedle brusek lze zakoupit také hudební nástroje – housle, kytary, violy, bicí i dechy. Vyberou si zde i děti.