Ani dobré zastřešení nemusí stát zrovna majlant

Přidat na Seznam.cz

Udělat si na zahradě terasu s vhodným posezením není nikdy špatný nápad. Hodně samozřejmě záleží na tom, jak nakonec dopadne samotná realizace. 

Často se totiž šetří na nepravých místech, což má z pochopitelných důvodů nakonec i různé negativní konsekvence.

Laciné střechy nejsou použitelné

Zastřešení terasy může mít celou řadu forem. Dá se dokonce zařídit i překvapivě levně, nicméně pak se člověk nemůže divit, že se svým projektem nakonec nebude spokojený. Šetřit zrovna na tomto místě se totiž nevyplácí.

Právě proto je lepší místo rozličných slunečníků a nepromokavých plachet raději investovat do něčeho lepšího, například do pergoly. Tato tradiční zahradní stavba je nejen vizuálně přitažlivá, ale zároveň i velmi praktická.

Dokáže totiž poskytovat ochranu jak před deštěm, tak i proti nepříjemným slunečním paprskům. Když se navíc vylepší o vhodné plotové zástěny https://www.pergola-drevena.cz/drevene-ploty, může si tak člověk vytvořit i docela efektivní kryt vůči větru a zároveň se alespoň z části schovat před zvědavými sousedy.

Vhodné materiály

V současné době jde na dračku plast v jakékoliv formě, takže není divu, že tento trend ovlivnil i pergoly. Plastové verze nejsou samozřejmě vyloženě špatné, často je tomu právě naopak, ovšem po vizuální stránce se jen málokdy jedná o nějaké veledílo.

Hliník je na tom v tomto směru o dost lépe, avšak ani hliníkové pergoly nejsou zcela bez vad na kráse. Nehodí se hlavně do rustikálně laděných zahrádek.

I proto stále vedou pergoly ze dřeva, jelikož ty je možné bez problémů umístit prakticky kamkoliv, kde je jen trocha zeleně a pořád budou vypadat k světu. Je však pravda, že se musí v pravidelných intervalech natírat ochrannými oleji.

Jedná se ovšem o nenamáhavou práci na pár minut dvakrát ročně. Nejde tedy o nic, kvůli čemu by snad měl člověk zanevřít nad dřevěnými konstrukcemi.