4 důvody, proč je designové osvětlení cenným prvkem interiéru

Přidat na Seznam.cz

Spousta designérů považuje osvětlení za tajnou zbraň pro vytvoření úžasného a praktického prostoru, protože přitahuje pozornost k místům, která jsou v místnosti nejpůsobivější. Osvětlení je zkrátka nejcennějším prvkem interiérového designu, a proto byste se měli obrátit na odborníka, který vám ho vyrobí na míru podle vašich představ a požadavků.

1. Osvětlení určuje atmosféru a náladu v místnosti

Stačí se podívat do nabídky společnosti Bohemia-Design.com, která se na výrobu osvětlení specializuje. I uvedený odborník vám potvrdí, že nálada má přímou souvislost s osvětlením, jemuž jste vystaveni. Zamyslete se nad tím, protože během jasných a slunečných letních dnů se cítíte šťastnější a optimističtější, ovšem tmavé a brzké zimní noci na vás mají negativní dopad. Stejný vliv má na vás i osvětlení v prostoru.

2. Díky osvětlení je místnost vhodná pro daný účel

Každá místnost v rodinném domě, respektive bytě má svůj účel. Obývací pokoj byl pravděpodobně navržen k odpočinku, kdežto kuchyň je určena k praktičtějším úkolům, tedy k přípravě jídla. Ať už je účel jakýkoliv, je to právě dobré osvětlení, jež to všechno umožňuje. Prodiskutujte, jak budou jednotlivé místnosti využíváné, abyste k tomu zvolili odpovídající osvětlení.

3. Návrh osvětlení ovlivňuje barvy, textury a prvky

Barevné pigmenty vykazují svou barvu tím, že absorbují části světelného spektra a odrážejí části, jež zůstávají. Jednoduše řečeno, nemá smysl trávit hodiny výběrem dokonalých barev pro stěny a stropy, pokud zanedbáte světlo, které vám umožní barvy vidět.

4. Špatné osvětlení může bránit dobře navrženému prostoru

Místnosti s úžasnými texturami, nádhernými kusy nábytku či drahými podlahami nevyniknou při špatném osvětlení. V takovém případě bude zastíněna textura v prostoru, nebo zůstanou tmavé kouty, což zničí celou atmosféru místnosti.

Společnost Bohemia-Design.com vám poskytne služby v oblasti osvětlení, ovšem v portfoliu služeb najdete třeba i práškové lakování Praha či výrobu exteriérových doplňků.