Virtuální sídlo je způsob, jak ušetřit peníze, ale přitom mít atraktivní adresu na vizitce

Přidat na Seznam.cz

V posledních několika letech, zejména s příchodem digitalizace, je o virtuální sídlo obrovský zájem, ostatně není se čemu divit. Poskytuje podnikům adresu v atraktivní části hlavního města a taktéž doplňkové služby, jako jsou převzetí pošty, fungující recepce, obsluha datové schránky a podobně. V následujících řádcích vám prozradíme další benefity virtuální kanceláře. 

S virtuálním sídlem můžete pracovat v podstatě odkudkoliv, ale stále přitom máte k dispozici poštovní adresu anebo zasedací místnost pro případné setkání s obchodními partnery a klienty a podobně. 

Jak fungují virtuální sídla?

Virtuální sídla jsou oblíbená především u začínajících a malých firem, které minimalizují provozní náklady. S aplikacemi pro videokonference a digitalizací výrazně vzrostl zájem o virtuální kanceláře, protože podnikatelé si uvědomili, že zvládnou pracovat z pohodlí domova, kavárny, ba dokonce i z pláže. 

Nicméně právnické osoby potřebují v České republice nějaké sídlo, které se zapisuje i do obchodního rejstříku. Osoby samostatně výdělečně činné jako sídlo používají často své trvalé bydliště, ale i ony mohou mít virtuální sídla Praha 1 či kdekoliv na jakékoliv jiné atraktivní adrese v metropoli. 

Ušetříte náklady

Stačí si to spočítat. V moderní administrativní budově v Praze 1 i v Praze 2 za měsíční nájemné kanceláře s výměrou 17 m2 zaplatíte 17 000 korun. Kancelář je svou výměrou vhodná pro jednoho člověka, maximálně však dvě osoby. V případě, že pracujete na počítači a většinu své práce odehrajete v internetovém prostředí, opravdu se vám vyplatí platit takovou částku? 

Pokud vezmeme v úvahu virtuální sídla Praha 2 a Praha 1, pak taková služba začíná na 199 korunách za měsíc. Rozdíl je vskutku rapidní, nemyslíte? Navíc, na vizitku si můžete dát adresu v centru hlavního města, což působí věrohodně pro potenciální zákazníky i obchodní partnery.