Skvělý úvod Machače v Marseille. Český reprezentant si poradil s trojnásobným grandslamovým vítězem

Přidat na Seznam.cz

Vedle našeho nejlepšího tenisty Jiřího Lehečky a velké české naděje Jakuba Menšíka se jistě vyplatí sledovat i výkony Tomáše Machače. Přítel české hvězdy Kateřiny Siniakové se vloni dostal do první světové stovky a má namířeno ještě výše. Na probíhajícím turnaji v Marseille ukázal hned v prvním kole, že se žádného jména nezalekne. Na úvod francouzského klání totiž porazil trojnásobného grandslamového vítěze Andy Murayho 7:5, 6:4.

Je zvláštní sdílet kurt s tak skvělým hráčem, takovou legendou,“ řekl Machač v rozhovoru na kurtu. „Jsem nesmírně šťastný, že jsem si proti němu mohl zahrát, a to, že jsem dnes vyhrál, je jen bonus. Věděl jsem, že musím bojovat za každého stavu, protože Andy otočil hodně zápasů, i když třeba čelil mečbolům. Maximální koncentrace mě dovedla k vítězství,“ dodal Machač, kterého ve druhém kole čeká šestý nasazený Ital Lorenzo Musetti.

Naopak nečekaně v prvním kole turnaje v Abu Dhábí vypadla Linda Nosková. Čtvrtfinalistka z nedávného australského grandslamu prohrála 3:6, 6:3 a 3:6 se Sarou Sorribesovou ze Španělska. Na tom samém turnaji se už rozloučila i Marie Bouzková, která podlehla Britce Emmě Raducanuové 4:6, 1:6. „[Bouzková] byla velmi těžká soupeřka,“ řekl poté Raducanu. „Chvíli mi trvalo, než jsem se přizpůsobila rychlosti jejího míče, kurtu a podmínkám, za kterých se hraje v noci, ale jsem opravdu spokojená s tím, jak jsem se s tím popasovala,“ dodala britská hvězda.

Zdroj: wtatennis.com, atptour.com