Lehečka porazil legendu. Nadal se rozloučil se svým oblíbeným turnajem

Přidat na Seznam.cz

Porazit Rafaela Nadala je zážitek na celý sportovní život, který by se měl oslavit na kurtu i kotrmelci po antuce či alespoň radostným výskokem do vzduchu. Nic takového ale Jiří Lehečka nedělal. I když porazil v Madridu španělskou (pardon, světovou!) legendu, věděl, že hlavní pozornost patří poraženému. Nadal se tento rok loučí s tenisem, a tak i diváci prožívali smutek, že už (asi) nikdy neuvidí ve španělské metropoli na kurtu svého miláčka.

Je pravda, že Nadal už má kvůli vleklým zdravotním potížím nejlepší roky za sebou, přesto si Lehečka zápasu (a ještě k tomu vítězného) s ním velmi váží. „Sdílet kurt s tak legendárním hráčem je pro mě splněný sen. Vždy jsem věřil a přál si, aby se to stalo. Jsem velmi vděčný, že jsem dosáhl tak velkého okamžiku,“ podotkl rodák z Mladé Boleslavi po vítězství 7:5 , 6:4.

Nadal se dlouze na kurtu loučil s diváky. „Byla to neuvěřitelná cesta, vždycky jsem tu měl neuvěřitelnou podporu a nemohu vám za to ani dostatečně poděkovat,“ prohlásil v v emocích. „Je to velmi složité, ale život a tělo mi už delší dobu vysílají signály. To je realita. Byl jsem ale schopen se rozloučit na kurtu, na jednom z těch, které u mě vzbuzují největší emoce. Madrid byl pro mě v podstatě důležitější než grandslamy. Vzpomínky zůstanou navždy,“ dodal Nadal.

Lehečka je čtvrtým českým tenistou, který Nadala porazil. Nejdříve se to v roce 2004 povedlo v Davis cupu Jiřímu Novákovi, který si se sedmnáctiletým Nadalem poradil hladce 3:0 na sety. Životní zápas s vítězným koncem se španělským velikánem (to už byl světový hráč) sehrál ve Wimbledonu 2012 Lukáš Rosol. A porazit Nadala se povedlo čtyřikrát i Tomášovi Berdychovi. Avšak Lehečka je první z Čechů, který porazil Nadala na antuce. „Je to trochu hořkosladké zažít tak pěkný výsledek před všemi těmi lidmi, kteří Rafovi fandí. Ale energie zde byla úžasná. Bylo to, jako bych byl v jiném vesmíru. Něco, co jsem nikdy v životě na tenisovém kurtu nezažil,“ pravil Lehečka na tiskové konferenci.

V dalším kole se český tenista střetne s nasazenou trojkou Rusem Medveděvem, který porazil Kazachstance Bublika 7:6, 6:4.

Zdroj: atptour.com, theguardian.com