Dostál opět prokázal svůj velký talent. Naopak pro Vladaře skončila sezona

Přidat na Seznam.cz

O českých brankářích se v posledních dnech v kanadsko-americké hokejové lize hodně mluví. A to jak v superlativech, tak i ve smutnější formě. Po Davidu Rittichovi (Los Angeles), jak jsme vás na stránkách Sportdeníku informovali, vychytal nulu i Lukáš Dostál (Anaheim). Naopak smutek zažívá Dan Vladař (Calgary), kterému skončila letošní sezona. Příští týden podstoupí operaci kyčle…

Dostál už má v NHL odchytaných 58 zápasů, ale až teď v noci se mu podařilo poprvé udržet čisté konto. Jeho tým vyhrál nad Chicagem 4:0. „Nula je něco speciálního, ale jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. Odehráli jsme skvělý zápas,“ podotkl Dostál pro zámořské novináře.

Lukáše Dostála mají v hledáčku čeští reprezentační trenéři, kteří letos dají dohromady tým pro světový šampionát konaný v Praze. Na 95% Anaheim nepostoupí do play-off, takže je velmi pravděpodobné, že ho Radim Rulík a spol. povolají do Prahy.

Anaheim má ale v záloze dalšího nadějného českého gólmana, s kterým do budoucna počítá. Dnes totiž „Mocní kačeři“ nebo-li Mighty Ducks podepsali tříletý kontrakt s Tomášem Suchánkem. Rodák z Přerova dal o sobě hodně vědět na loňském mistrovství světa do 20 let, kdy pomohl českému nároďáku ke stříbrným medailím. Hned poté ho angažovala právě farma Anaheimu v San Diegu. V aktuální sezoně zatím český talent odchytal 21 zápasů s úspěšností 91,92 procenta a průměrem 2,56 inkasované branky na utkání. Navíc se mu podařilo dvakrát udržet čisté konto.

Zdroj: nhl.com