Rittich prožívá životní sezonu. Třetím čistým kontem drží Los Angeles na postupových příčkách

Přidat na Seznam.cz

Český hokejový gólman David Rittich působí v kanadsko-americké lize už osmou sezonu a dá se říci, že až ta letošní je opravdu zatím povedená. V dresu Los Angeles Kings vychytal v noci už třetí letošní nulu a výrazně tak přispěl k výhře nad Minnesotou 6:0.

A přitom do ročníku 2023/24 vstupoval český gólman s vědomím, že bude zatím působit v AHL a čekat na šanci z nejlepší ligy světa. A ta šance přišla, když se „Králům“ v prosinci zranila dvojka Phoenix Coepley a český reprezentant byl povolán do A-týmu. A už se zpátky do hokejového „suterénu“ nevrátil. Po 21 zápasech v dresu LA má na kontě 11 výher, průměr obdržených branek 2,17 a úspěšnost 92,1 procenta.

Vítězství nad Minnesotou bylo pro Los Angeles velmi důležité, protože si právě na svého posledního soupeře vytvořilo náskok sedmi bodů. V tuto chvíli jsou Králové na sedmém místě, Minnesota je devátá. Do play-off postupuje osm týmů z konference. „Měli jsme trochu štěstí na některé tyče a břevna a David předvedl několik opravdu dobrých zákroků,“ řekl trenér Kings Jim Hiller po utkání.

Rittich se v brance pravidelně střídá s Camem Talbotem. Zajímavostí je, že spolu chytali před pár lety v Calgary. Toto kanadské město bylo první štací rodáka z Jihlavy, který odchytal v tomto tradičním klubu čtyři sezony. Nejvíce se mu dařilo v ročnících 2018/19 a 2019/20, kdy odchytal přes čtyřicet zápasů. V poslední calgarské sezoně se mu už ale tolik nedařilo a klub ho vyměnil do Toronta. Ale ani zde nenarazil na důvěru trenéra či ideální formu, což se opakovalo i následně v Nashvillu a poté ve Winnipegu. Tak snad současné angažmá v Los Angeles bude pro 31letého gólmana tím pravým hokejovým „rájem“, který ho třeba vynese až na letošní MS.

Zdroj: apnews.com, cbsnews.com