Andy Murray musel na kurtu bojovat skoro šest hodin

Přidat na Seznam.cz

Další dlouhý zápas ve dvou dnech má za sebou britský tenista Andy Murray, který v pětisetové bitvě udolal Thanasiho Kokkinakise za 5 hodin a 45 minut.

Britský tenista tak musel ve dvou dnech absolvovat dva dlouhé zápasy, které se rozhodovaly až v závěrečné sadě. V prvním kole strávil Andy na kurtu s Matteem Berrettinim 4 hodiny a 49 minut. To ovšem netušil, že ještě delší bitva ho čeká o pár hodin později.

V Melbourne se proti sobě ve druhém kole postavili Andy Murray a Australan Thanasi Kokkinakis. V něm britský tenista ztrácel duel 2:0 na sety a ve třetí sadě prohrával už 5:2. V tu chvíli nikdo nečekal, že se schyluje k jedné z nejdelších tenisových bitev.

Souboj se nakonec protáhl na neuvěřitelných 5 hodin a 45 minut. Po výsledku 4:6, 6:7, 7:6, 6:3, 7:5 se nakonec radoval reprezentant Velké Británie. Jen osm minut chybělo k vyrovnání nejdelšího zápasu na Australian Open, informuje deník DailyMail.

„Netuším, jak jsem utkání otočil. Thanasi skvěle podával. Ale mám velké srdce,“ popisoval otec čtyř dětí v rozhovoru na kurtu.

Murray teď bude řešit hlavně jak rychle zregeneroval unavené tělo, když za dvě kola strávil na kurtu deset a půl hodiny. Již v sobotu ho čeká duel s nasazeným Španělem Robertem Bautistou.

Zdroj: DailyMail, redakce