Zůstane „česká mafie“ pohromadě? Lauko s Bostonem podepsal. Co Krejčí?

Přidat na Seznam.cz

Když se sejde více českých hráčů v některém klubu NHL, vždy se o nich mluví (v dobrém) jako o „české mafii“. Čeští hokejisté jsou známí tím, že mají rádi srandičky v kabině a s krajany to jde nejlépe. Hodně Čechů se vloni sešlo např. v Bostonu, v jednu chvíli bylo možné na soupisce napočítat šest českých vyslanců našeho národního sportu. Zůstanou však pohromadě i pro příští ročník kanadsko-americké soutěže?

Jistí jsou David Pastrňák, Tomáš Nosek a Pavel Zacha, kterým dál běží smlouvy. A po dnešku je jisté, že s nimi bude (nepravidelně) nadále sedět v kabině i Jakub Lauko. V loňské sezoně tento útočník nastupoval spíše v AHL za tým Providence Bruins (35 utkání – 10 gólů a sedm asistencí), ale byl i několikrát povolán do bostonského áčka (23 duelů s bilancí 4+3, v play off si připsal tři starty s jednou asistencí). Tato situace pro něj může nastat i v příští sezoně, protože podepsal kontrakt na dva roky, přičemž v prvním roce bude smlouva dvoucestná, od další sezony už pouze jednocestná. Průměrně si vydělá 787,5 tisíce dolarů, což je kolem 16 milionů korun.

Do přípravy by měl za Medvědy naskočit i obránce Jakub Zbořil, který též v loňské sezoně působil spíše na farmě. Ale přesto si v dresu Bruins zahrál ve 22 utkáních s bilancí jednoho gólu a tří asistencí.

Jedinou neznámou je tak další působení Davida Krejčího. Na 90% vše schyluje k tomu, že tento 37letý bronzový medailista z loňského MS už v Bostonu působit nebude. Spíše to vypadá na působení v české extralize, protože rodáka ze Šternberka láká světový šampionát, který se příští rok uskuteční v Praze a Ostravě.

Zdroj: redakce, bostonhockeynow.com, nhl.com