Zpátky „ke strojům“, fotbalová liga se vrací. Pardubice se pokusí i bez trenéra přivézt z Hané tři body

Přidat na Seznam.cz

Po reprezentační pauze se o víkendu vrací fotbalové soutěže. Zatím se však nebudou týkat pardubického trenéra Radoslava Kováče, který dostal za vulgární slova na rozhodčí stopku na dva zápasy. Na lavičce „Perníkářů“ tak bude mít hlavní slovo jeho asistent David Mikula. „Zažil to už Radek, zažil jsem to i já. Víme, co to obnáší. Pohled na hru z tribuny je v některých situacích mnohdy i lepší. Budeme si předávat informace. Věřím, že to zvládneme a přivezeme tři body,“ podotkl Mikula.

Pardubice se stejně jako v loňské sezoně pohybují ke konci tabulky, a tak potřebují nutně získávat body, aby měly ještě šanci buď vyskočit ze skupiny, která bude hrát o záchranu, či alespoň si udělat slušný „bodový polštář“ na poslední tři místa (týmy na 14. a 15. příčce budou hrát baráž, šestnáctý celek přímo sestupuje). Každý zápas je hodně o tom, jak hrajeme my. Nechceme se příliš dívat na soupeře. Musíme hrát agresivně směrem dopředu a organizovaně v defenzivě. Olomouc má ve svém týmu několik zajímavých hráčů. Juliš patří k nejlepším střelcům soutěže, proto ho musíme mít pokrytého v každé herní situaci,“ řekl Mikula.

Pardubice měly velmi dobrý vstup do jarních odvet, během tří zápasů dvakrát vyhrály a jednou remizovaly. Jenže pak přišla šňůra čtyř porážek. „Není to jednoduché, ale čeká nás pět kol do konce základní části. Musíme se dívat hlavně na to, co nás čeká a snažit se v následujících utkáních urvat co nejvíce bodů, uvedl 40letý asistent hlavního trenéra.

Olomouc samozřejmě nebude chtít dát body zadarmo, vždyť Hanáci mají pořád velkou šanci na evropské poháry. Navíc Východočeši se budou muset obejít bez tří vykartovaných hráčů (Denis Halinský, Pablo Ortiz a Martin Chlumecký) Věříme, že kluci, kteří naskočí místo vykartovaných hráčů, ukáží, že možná i neprávem nedostávali tolik šancí. Snad této příležitosti tito hráči využijí a nám trenérům zamotají hlavu a řeknou si o místo v základní sestavě i na závěrečné ligové boje,“ dodal Mikula.

Zdroj: redakce, fkpardubice.cz