Zničí si Vrba ve Zlíně definitivně svojí pověst?

Přidat na Seznam.cz

Jedni z nejlepších českých trenérů 21. století v rámci našich národních sportů už mají pravděpodobně své nejlepší roky za sebou. Řeč je o Vladimíru Růžičkovi a Pavlu Vrbovi. Není to žádné plivnutí na tyto trenérské velikány, jen zkrátka realita. Růžička neuspěl v posledních sezonách v Hradci Králové a poté v Litvínově. Jen co odešel (co byl odejit) z těchto angažmá, zmiňované kluby se zvedly. Hradec v loňské sezoně vyhrál základní část a Litvínov se po jeho odchodu (a nástupu nového kouče) odpoutal z posledního místa. A nyní bude zajímavé sledovat, kdo ještě dá v českém hokejovém rybníčku „Růžovi“ šanci.

I u Pavla Vrby se očekávalo, že jen tak o trenérské angažmá v domácím prostředí nezavadí. Po velmi rozpačitých výkonech jeho svěřenců ve Spartě a následně v Baníku Ostrava se očekával maximálně nějaký „šolich“ v zahraničí (Blízký východ či jiná exotická destinace). Jenže světe div se, po stvořiteli plzeňského zázraku skočil Zlín.

„Jsem moc rád, že jsme se s Pavlem Vrbou domluvili. Potřebujeme zkušeného trenéra s autoritou, který pozvedne naše mužstvo v tabulce výš. Nikoho lepšího, kdo by byl volný, nevidíme. Věřím, že vzájemná spolupráce bude fungovat a dosáhneme na kýženou záchranu,“ prohlásil majitel klubu Zdeněk Červenka.

Zlín skončil po podzimu druhý od konce, na poslední Pardubice má náskok jen dva body. „Nějaké posily asi budou muset v zimní pauze přijít. Myslím si ale, že nemáme zdaleka tak špatný kádr, abychom byli v ligové tabulce takhle nízko,“ konstatoval Červenka.

Zlín se dlouhodobě pohybuje v české lize ve spodní části tabulky a především v posledních sezonách si koledoval i o sestup. A letos je v tom namočený až až. Pokud by se Pavlu Vrbovi podařilo Valachy zachránit, mohlo by to zase zlepšit jeho renomé. „Každý trenér, který toho má tolik za sebou, občas někde skončí předčasně. Já jsem přesvědčený, že mu to ve Zlíně sedne. Nabízí se paralela s Michalem Bílkem, který u nás před časem restartoval trenérskou kariéru. Věřím, že teď s Vrbou nastartuje novou éru celý náš klub,“ dodal Červenka.

Pavel Vrba se na jaře stane nejsledovanějším trenérem v klubu, který byl pro většinu fandů dosud ten nejméně viditelný…

Zdroj: idnes.cz , isport.blesk.cz