Zmrtvýchvstání Zlína? Berani si vyšlápli na lídra soutěže

Přidat na Seznam.cz

Vyhrát dvakrát za sebou za tři body se podařilo zlínským hokejistům v této sezoně jen třikrát. Od původně velkého favorita se očekávalo, že jeho série výher bude minimálně desetizápasová, jenže realita je jinde. Po 39. kolech je Zlín v první lize až na 11. místě. Možná se ale blýská na lepší časy. Právě poslední dva zápasy byly pro hokejisty v modrožlutých dresech za šest bodů. Po domácím vítězství nad Frýdkem-Místkem si Berani naposled vyšlápli na lídra soutěže Porubu.

„Věřím, že týmu výhra nad lídrem soutěže dodá impuls. Jsme rádi, že si odsud odvážíme tři body. Historie se nebude ptát, jak jsme tady hráli. První třetina měla vyrovnaný průběh. Od druhé třetiny nás podržel skvělý brankář Huf, který předvedl výborný výkon. Měl největší podíl na vítězství, neboť Poruba nás dvě třetiny jasně přehrávala,“ řekl po utkání spokojený zlínský kouč Miloš Říha.

Je pravda, že Zlínu se povedla první třetina, kdy dal dva rychlé góly v rozmezí 38 vteřin! „Pouhých třicet vteřin rozhodlo o celém utkání,“ podotkl k této situaci trenér Poruby Jiří Režnar a dodal: „Připravovali jsme se a chtěli jsme všechny body udržet doma. Nebyli jsme však schopni za další dvě třetiny dát góly, což rozhodlo.“

Zlínu se tak díky dvěma vítezstvím podařilo dostat na dohled pozic zaručující play-off. Nyní bude čekat zlínské hráče velmi důležité utkání proti Kolínu, který patří do druhé poloviny tabulky, takže by měl být pro Zlín „hratelný“. Bude však opět potřebovat skvělý výkon brankáře Davida Hufa, kterého právě vyzdvihoval trenér Říha. „Na každý zápas se připravuji stejně. Všechno odvádím na sto procent. Akorát nám někdy chybí právě to potřebné štěstí. To se přiklonilo nyní ve dvou zápasech konečně i k nám. Jsem rád, že jsem důvěru trenérů splatil velmi dobrým výkonem. Těší mě, že jsem dostal tuto šanci a mohu chytat za rodný Zlín. Cítím se výborně, gólmana těší, když je pořád v permanenci,“ řekl skromně Huf.

Zdroj: beranizlin.cz, sport.ceskatelevize.cz