Zlobivého Bartošáka vyměnili v Hradci Králové za bývalého finského reprezentanta

Přidat na Seznam.cz

Královéhradečtí fanoušci byli hodně v rozpacích, když se na začátku letošního roku dozvěděli, že od sezony 2023/24 bude za jejich klub chytat Patrik Bartošák. Sice tento gólman podával ve finské lize kvalitní výkony, ale zároveň se s ním vždy vezla pověst člověka, co problémy řeší alkoholem… Jeho příchod zároveň znamenal, že bude muset odejít jeden z dvojice Henri Kiviaho – Matěj Machovský. Nakonec odešel druhý jmenovaný, i když se hodně podepsal pod stříbrnou medailí.

Rošáda mezi hradeckými gólmany však nekončí ani v letošní sezoně. Hodně prostoru v brankovišti dostával Bartošák, což se nelíbilo Kiviahovi. Fin požádal hradecký klub, aby směl odejít do své rodné země, kde nastoupil angažmá v Saipě. Mountfield souhlasil a jako náhradu si přivedl Jana Lukáše, který působil právě v Saipě.

Jízda na brankařském kolotoči však pokračovala dál a to ještě zběsilejším tempem. Najednou přestal chytat Bartošák. Objevily se spekulace, že měl řídit pod vlivem alkoholu. Tuto fámu klub nijak nevyvrátil, ale zároveň s Bartošákem minulý týden ukončil smlouvu. Přestože Patrik patřil dle našich předpokladů k nejlepším brankářům extraligy, tyto prohřešky a s nimi spojené následné spekulace, byť ne všechny se ukázaly jako pravdivé, vrhají bohužel špatné světlo na hráče i klub. Proto jsme se domluvili na předčasném ukončení kontraktu. Patrikovi přejeme hodně štěstí do budoucna,“ říká generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Hlavním úkolem tak bylo sehnat k Lukášovi další alternativu. Po dobrých zkušenostech z Finska se představitelé Mountfieldu rozhodli opět sáhnout do země tisíců jezer a přivedli Eetua Laurikainena. Současný trh s volnými hráči je velmi omezený, a i proto jsme rádi, že se nám podařilo podepsat tohoto zkušeného gólmana. Eetu se na angažmá v Hradci Králové hodně těší a v úterý by se měl připojit k našemu týmu. Pevně věřím, že máme pro zbytek této sezony vyřešenou situaci s gólmany a můžeme se věnovat jen sportu a našim výkonům,“ popisuje představitel hradeckého hokeje.

Třicetiletý Laurikainen má za sebou převážně angažmá v domácí soutěži, oblékal dresy JYP Jyväskylä a HPK Hämeenlinny. V loňské sezoně si ale vyzkoušel i švýcarskou ligu a to v dresu Lausanne. Zkoušel to i v zámoří, ale jen v nižších ligách (AHL a ECHL). Má na svém kontě i tři starty za finskou reprezentaci a to v rámci Euro Hockey Tour.

Zdroj: redakce, mountfieldhk.cz