Zlínští fanoušci viděli historický rekord, přesto odcházeli domů naštvaní a zklamaní. Dostane Vrba padáka?

Přidat na Seznam.cz

Dosavadním rekordem v počtu vstřelených branek v jednom zápase v rámci české fotbalové ligy byl výsledek 9:1 (Slavia – Uherské Hradiště v roce 1995) a 5:5 (Jablonec – Znojmo v ročníku 2013/14). To už ale po dnešku neplatí, protože ve Zlíně viděli diváci 14 branek! Ale velkou radost z toho neměli, protože ševci prohráli s Mladou Boleslaví 5:9!

Když fotbalový tým vsítí pět gólů, na 95 (možná 99) procent to znamená vítězství. Jenže zlínští fotbalisté i přes vstřeleného „bůra“ odcházeli do kabin se svěšenými hlavami. A přitom se na začátku druhé půle, kdy ševci vstřelili rychlý gól na 3:1, nezdálo, že se dnes dočkáme nejen prohry Zlína, ale navíc i velkého přídělu v jeho síti. Jenže pak mezi 49. a 53. minutou vsítili Mladoboleslavští tři góly. Poté ještě v 60. minutě zvýšili Středočeši na 3:5. Domácím se sice podařilo snížit gólem z penalty, jenže hosté za chvíli opět vstřelili dva rychlé góly. Zlínu nezbývalo nic jiného než hrát útočný vabank, ale byl za to trestán dalšími góly…

Trenér Mladé Boleslavi Marek Kulič na tiskové konferenci přiznal, že o poločase poprvé v této sezoně musel na hráče zvýšit hlas. „Z naší strany byl vstup do zápasu holomajzna, sice jsme dali první gól, ale do pár minut Zlín otočil vývoj a do konce poločasu jsme se marně snažili ho změnit.“ Nakonec však mohl být bývalý skvělý útočník s výsledkem spokojený. „Při vstupu do druhého poločasu jsme hned zase inkasovali, což nic příjemného nebylo. Pak to kluci vyrovnali a šli do vedení, byl to tak bláznivý zápas, že ani nevím, kdo všechno ty góly dával. Jsem šťastný, že tak bláznivý zápas skončil pro nás s vítězným koncem.“

Do statistik se v tomto rekordním zápase zapsalo jedenáct střelců, po dvou gólech dali mladoboleslavští Jawo, Kušej a Mareček. „Gól na začátku druhého poločasu na tři jedna nás semknul, věděli jsme, že ve Zlíně neprohrajeme tím gólem, dostali jsme potřebnou facku, která nás nastartovala k vítězství. Chtěli jsme po reprezentační pauze získat tři body, to se nám povedlo, ale musíme se vzchopit v defenzívní části hry, protože v posledních dvou zápasech jsme dostali devět gólů,“ podotkl posledně jmenovaný dvougólový střelec.

Zlín tak zůstává nadále poslední a opět nastává téma, zda si svou pozici nadále udrží trenér Pavel Vrba… „Moje pocity určitě nejsou optimální a spoustu věcí se mi teď honí hlavou. Pro mě je to samozřejmě obrovské zklamání,“ podotkl bývalý reprezentační kouč.

FC ZLÍN – FK MLADÁ BOLESLAV 5:9 (2:1)
Branky: 13. Fantiš, 15. Janetzký, 46. Bartošák, 64. Vukadinović z penalty, 85. Kovinić – 11. a 60. Mareček, 51. a 53. Jawo, 49. a 87. Kušej, 78. Matějovský, 83. Hilál, 90.+5. Solomon.

Zdroj: fczlin.com , fkmb.cz