Zlín vstoupí do jara s novým útokem. Ze Slovácka si Valaši přivedli bývalého reprezentanta

Přidat na Seznam.cz

Zlínský fotbalový klub nečeká pravděpodobně lehké jaro. První část letošního ročníku naší nejvyšší ligy nezastihl zlínské fotbalisty v nejlepší formě, což odnesl trenér Jan Jelínek. Patnácté místo a pouhých dvanáct bodů „nepřežili“ ani jeho asistent David Hubáček a trenér brankářů Otakar Novák, kteří byli přeřazeni k B-týmu. Jejich pozice obsadili jako hlavní kouč Pavel Vrba, který si vzal k ruce nedávného hráče Zlína Petra Jiráčka.

Kromě změn na trenérských postech se klub snaží přes zimní přestávku vylepšit i hráčský kádr a to především v útočné fázi. Patnáct branek v šestnácti zápasech vedení klubu příliš neuspokojilo. A proto valašský klub přivedl ze Slovácka zkušeného útočníka Libora Kozáka a též slovenského forvarda Filipa Balaje, který naposledy hrál za Cracovii Krakov.

„O Libora jsme stáli už před několika lety. V té době to nedopadlo, ale jsem rád, že nyní už to vyšlo,“ řekl viceprezident klubu Zdeněk Grygera. „Je to hráč se zkušenostmi, který si prošel velkými kluby, což v naší situaci potřebujeme. Výhodou je i to, že se znají s trenérem Vrbou z působení ve Spartě,“ dodal bývalý reprezentant.

Kozák má zkušenosti nejen z reprezentace, kde odehrál devět utkání (a vsítil dva góly), ale též z prestižních lig. V Anglii nastupoval za Aston Villu a v Itálii za Lazio Řím, Bari a Brescii.


Zatímco pro Kozáka může jít o jedno z posledních angažmá v kariéře, Balaj je v nejlepších letech. „Filip má velký potenciál, který se mu dařilo naplňovat zejména na Slovensku. Věříme, že na to zde naváže,“ uvedl Grygera na adresu 25letého útočníka.

Zdroj: fctrinityzlin.cz, Twitter