Zlín si v Litoměřicích ani neškrtl. Druhý valašský tým naopak vstoupil do semifinále vítězně

Přidat na Seznam.cz

Litoměřice skončily v první hokejové lize na čtvrtém místě, přesto byly nadále přehlíženým týmem, co se týká baráže o extraligu. Po včerejším zápase proti Zlínu je však už nutno je začít brát velmi vážně. V prvním semifinálovém duelu vymazal litoměřický gólman Oldřich Cichoň všechny zlínské střelecké pokusy a jeho tým tak mohl slavit výhru 2:0.

Avšak nejenom litoměřický gólman, ale i jeho kolega „naproti“ se v brance velmi činil, a proto (skoro) padesát minut diváci gól neviděli. Až poté domácí dvakrát udeřili (49. Ton a 53. Kuťák) a rozhodli tak o úspěšném vstupu do semifinálových bojů. „Těžké utkání, Zlín je kvalitní soupeř. Já jsem se na ten souboj těšil, kluci asi taky. Na ledě to úplně nebylo vidět, myslím si, že naši hráči byli nervózní. Rád bych řekl, že to postupem času zmizelo, ale první dvě třetiny určitě nebyly dobré. Ta třetí byla malinko lepší, že jsme využili minimum šancí, které jsme měli a dali dvě branky. Celkově ten zápas nebyl ideální, ale pro nás první bod v sérii a za to jsme rádi,“ podotkl litoměřický kouč František Ptáček.

Zlín se v loňské sezoně marně pokoušel vrátit do extraligy, v baráži ale tvrdě narazil do kladenské kvality (0:4 na zápasy). Stejně jako vloni i letos vstoupili zlínští hokejisté do vyřazovacích bojů z nižších míst, než na jakých byli před sezonou očekáváni. Na poslední chvíli si zajistili jisté čtvrtfinále, kde ale lehce přejeli Prostějov 3:0 na zápasy. V prvním semifinálovem utkání však narazili… „Dnes jsme měli dobrý vstup do zápasu, vytvářeli jsme si šance, měli jsme dobrý pohyb. Bohužel jsme nabídnuté možnosti neproměnili. Soupeř potrestal naši chybičku, dostal se do vedení a už si to pohlídal. Do zítra musíme zlepšit proměňování šancí a hlavně práci v předbrankovém prostoru. Clonění, důraz v soubojích… Navázat musíme na náš dobrý pohyb, věříme, že zítra urveme bodík,“ podotkl zlínský kouč Jan Srdínko.

V druhém semifinále se střetl Vsetín s Jihlavou. Poté co Poruba nečekaně lehce vybouchla právě s Jihlavou, jsou Valaši největším favoritem na extraligovou baráž. A první polovinu zápasu to dokazovali, ve 27. minutě už vedli 3:0 (10. a 20. Jonák, 27. Hrňa). „Chtěli jsme do zápasu nastoupit pozorně a bez chyb. Věděli jsme, že Jihlava je bojovný tým, který jede na postupové vlně. Má šikovné hráče, na druhou stranu umí hrát důrazně a její hráči jsou dobře na nohou. Vedení nám samozřejmě pomohlo. Měli jsme i další šance, ale využili jsme to, co jsme chtěli a potřebovali,“ začíná s hodnocením utkání vsetínský kouč Luboš Rob.

Jenže Jihlava se nevzdala a během patnácti minut bylo srovnáno (29. a 33. Štefančík, 42. Š. Jelínek). „Dvěma zbytečnými chybami ve druhé třetiny, kdy jsme měli dvě nebo tři minuty tlak, jsme soupeře pustili do hry a to ráz zápasu změnilo. Po dvou třetinách jsme vedli 3:2 s důležitým náskokem jedné branky a zápas jsme chtěli za každou cenu vyhrát. Trošku nás ale zchladil obdržený gól na 3:3,“ pokračoval v monologu Rob.

Domácí to však nesložilo a nakonec ještě dali dva góly (48. Teper, 58. Jonák) a ujali se vedení v sérii. „Pomohli jsme si přesilovkami, protože rozhodující gól padl právě v početní převaze. Zápas byl dramatický až do konce, ale s dobrým koncem pro nás a s gólem do prázdné brány,“ dodal vsetínský lodivod.

Zdroj: beranizlin.cz, hclitomerice.cz, hcdukla.cz