Zlín rozhodl o vítězství do poločasu, Hradec poslal do kabin se čtyřmi fíky

Přidat na Seznam.cz

Fotbalisté České Budějovic jsou trojnásobnými sirotky. Nejenom že v týdnu přišli o trenéra a sportovního manažera, kteří dali výpověď, ale po dnešku osiřeli i v tabulce. Z posledního místa koukají Jihočeši na své protivníky už s mírným odstupem. Čtrnáctý a patnáctý tým vyhrály své zápasy, Pardubice si doma poradily s Libercem a Zlín vyprovodil Hradec Králové se čtyřmi góly.

Zlín byl na začátku sezony za otloukánka a zaslouženě se po mizerných výsledcích usadil na poslední příčce. Po změně trenéra (Bronislav Červenka vystřídal Pavla Vrbu) se ševci zvedli. Avšak v minulých kolech se zase dostali dostali do výsledkové mizérie. A proto jistě byli zlínští fanoušci příjemně překvapeni, že jejich tým si doma hravě poradil s Hradcem Králové.

Královéhradečtí fotbalisté přijeli do Zlína dobře naladění, protože se jim povedlo v týdnu porazit v dohrávce České Budějovice. Jenže jejich nadšení ve 13. minutě zkrotil Žák a o osm minut později ten stejný hráč zašlapal všechny plány Východočechů na další výhru do blátivé země. Svěřenci trenéra Kotala byli jako opaření, že si nechali do poločasu dát ještě další dvě branky (Janetzky a Bartošák)…. „Pořádně jsem si oddechl, protože jsem na to čekal strašně dlouho. Jsem rád, že to konečně přišlo, a že jsem to prolomil. Doufám, že to tam bude padat na jaře,“ doufá v další vstřelené góly Filip Žák.

Ve druhé půli už se zlínští borci sice netrefili, ale to jejich fanoušky nijak netrápilo. „Kluci dneska předvedli skvělé akce, povedl se i ten roh. Vím, že to párkrát cvičili na tréninku. Jde říct, že všechno, co bylo nacvičené, nám vyšlo. Za to klukům patří obrovská gratulace,“ řekl po zápase zlínský gólman Stanislav Dostál.

FC Zlín – FC Hradec Králové 4:0 (4:0)

Branky: 13. a 25. Žák, 40. Janetzký, 42. Bartošák. Diváci: 1987.

Zlín: Dostál – Fantiš, Simerský, Didiba, Čelůstka – Bužek, Janetzký (88. Švach) – Vukadinovič (90. Kulíšek), Tkáč (83. Bobčík), Bartošák (83. Reiter) – Žák (90. Polášek). Trenér: Červenka.

Hradec Králové: Bajza – Klíma, Čihák, Čech (46. Leibl), Horák – Kodeš, Kučera – Juliš, Pudhorocký (46. Čmelík), Krejčí (46. Šašinka) – Vašulín (65. Koubek). Trenér: Kotal.

Zdroj: redakce, fczlin.com