Zlatý poklad zůstal v Kanadě. Junioři padli až v prodloužení

Přidat na Seznam.cz

Česká dvacítka sahala po zlatu z Mistrovství světa juniorů, které jim nakonec vzal v prodloužení dvougólový Guenther. Pro Kanadu je to jubilejní dvacátý titul na MSJ. Reprezentanti České republiky se ovšem nemají za co stydět. V tomto případě má totiž stříbro cenu zlata.

Pohádka o zlatém snu tak má stříbrnou příchuť. Začátek utkání patřil Kanadě, ale jejich očekávaný nápor zbrzdilo brzké vyloučení. Čeští mladíci se snažili v nabídnuté výhodě střílet hlavně od modré čáry, ale veškeré pokusy dokázali zblokovat kanadští obránci. I díky ubráněnému oslabení začali reprezentanti javorového listu přebírat iniciativu utkání a česká obrana se musela mít na pozoru.

Rychlý pohyb a hlavně agilní Connor Bedard. To byly největší zbraně Kanaďanů a jednu z nich přetavili v branku ve třinácté minutě, když se poprvé prosadila hlavní hvězda večera Dylan Guenther, který nechytatelnou střelou nad vyrážečku poslal Kanadu do vedení.

Aktivita Kanaďanů nabrala na obrátkách a stupňovala se i po přestávce. Své ovoce nesla v 25. minutě, když se bekendovou střelou prosadil Wright. Češi se snažili probíjet do pásma, ale pozorná kanadská obrana jim nenechávala moc prostoru pro kombinaci ani střelu.

Jiskru naděje zažehl sedm minut před koncem třetí třetiny Kulich, který dorazil volný puk před kanadskou bránou. Čeští mladíci okamžitě ožili, hrnuli se na kanadskou branku jako hladoví lvi a za necelou minutu bylo vyrovnáno. Kanaďany tato situace absolutně paralyzovala a po závaru v posledních vteřinách byli rádi, že se před prodloužením bude upravovat ledová plocha, která naruší český tlak.

V prodloužení oba týmy zvolily stejnou taktiku. Bez rizika čekat na chybu soupeře a nabídnutou šanci využít. Ta se bohužel naskytla reprezentantům Kanady, když situaci dva na jednoho perfektně zakončil Guenther. Kanada propukla v mohutné oslavy a čeští mladíci těžce nesli to, že byli tak blízko senzačnímu úspěchu.

S odstupem času jim určitě dojde, že i stříbrné medaile z MSJ, kde dokázali Kanadu jednou porazit, je neskutečný úspěch. Svěřenci Radima Rulíka zaslouží za předvedený výkon a za celkové druhé místo absolutorium.

Přímý přenos utkání přenášela na programu ČTSport do brzkých ranních hodin Česká televize. Utkání sledovalo něco málo přes milión diváků.

Zdroj: hokej.cz, Česká televize