Zkušení brankáři mají Žižkovu a Prostějovu pomoci k záchraně ve druhé lize

Přidat na Seznam.cz

Záchrana ve druhé fotbalové lize. To je cíl, ke kterému se upíná pozornost řady klubů ze spodní části tabulky po podzimní části této soutěže. Není divu, situace je hodna napínavá.

Ilustrační snímek je ze stadionu Viktorie Žižkov.

A jak to tak bývá, „ohrožené“ týmy zareagovaly během zimní přestávky podle očekávání. Tedy výměnou trenérů a příchody zkušených posil. Přesně tenhle model zvolily i kluby Viktorie Žižkov a SK Prostějov, které přezimovaly na předposlední a poslední příčce.

Žižkovský celek vede už od začátku ledna nový kouč Marek Nikl (nahradil Michala Horňáka). A v polovině února oznámilo vedení klubu angažování slovenského brankáře Pavola Bajzy z prvoligového FC Hradec Králové. Tento gólman patřil mezi stálé členy hradecké sestavy, ale v zimě jej klub přeřadil do béčka. A toho právě využila Viktoria Žižkov s novým sportovním ředitelem Pavlem Hoftychem.

Prostějovské kroky byly podobné. Po odvolání trenérů Pavla Zavadila a Josefa Mazury se mužstva ujal Radim Kučera, který naposledy působil v Polsku po boku trenéra Radoslava Látala, co je nyní v Jablonci. Ale předtím byl Kučera hlavním trenérem FK Teplice v první lize.

A možná právě Kučerova zkušenost a znalost teplického prostředí napomohla tomu, že Prostějov získal z Teplic ostříleného brankáře Filipa Muchu, který na severu Čech nedostával patřičnou příležitost, jak by si představoval.

Filip Mucha byl většinou „jen“ brankářskou dvojkou za Tomášem Grigarem, který i po čtyřicítce je pevnou součástí prvoligového dění.

Nyní se Mucha pokusí pomoci k záchraně Prostějovu, kde už dříve působil.

Jen těsně nad sestupovými pozicemi figuruje FK Varnsdorf, který už rok a půl vede trenér Miroslav Holeňák. V severočeském celku se přes zimu neudály zásadní změny, což kouč kvituje s nadějí.

Loni v létě tady nastala obrovská obměna s odchody opor do prvoligových celků. Teď v zimě proběhly v kádru jen kosmetické úpravy. Takže bychom rádi navázali na závěr podzimu, kdy jsme smazali velké bodové manko,“ uvedl Holeňák pro SportDeník.cz po jednom z přípravných zápasů.

Zdroj: autorský článek