Zkušená ligová čtveřice je stále prospěšná pro své týmy, hodnotí Dalibor Slezák

Přidat na Seznam.cz

První fotbalovou ligu hrál do svých čtyřiceti let. A tak současný trenér Dalibor Slezák pochopitelně sleduje v české nejvyšší soutěži svoje následovníky. Tedy hráče, kteří jej překonali na trávníku z pohledu věku a i třeba dva nebo rok po čtyřicítce stále mají pevné místo na soupiskách i v sestavě svých klubů.

Dalibor Slezák (na snímku ze začátku února 2024) je koučem béčka Bohemians Praha 1905, celku ČFL. A samozřejmě jej zajímá i dění v první lize nejen kvůli tomu, že spolupracuje s realizačním týmem áčka Bohemians.

Vzpomenete si na svoje prvoligové loučení v dresu Bohemians?

Já bych hrál do padesáti, kdyby nebyl čas to ukončit (úsměv). Ale už to nešlo protahovat. V Bohemce potřebovali hrát v útoku Martin Nešpor a Milan Škoda, co šel potom do Slavie. Takže nastala doba, aby dostali herní prostor.

V první lize mohou fanoušci stále spatřit některé známé postavy českého fotbalu, jako jsou Marek Matějovský z Mladé Boleslavi, Milan Petržela ve Slovácku, Josef Jindřišek ve „vaší“ Bohemce, Tomáš Hübschman v Jablonci. Všem je už přes zmíněných čtyřicet let. Jak byste je charakterizoval?

Kluci mají asi hodně společného – starají se o sebe, jsou nezdolní a tudíž prospěšní pro svůj tým.

A můžete se k nim vyjádřit takříkajíc jednotlivě?

Marek Matějovský to má v noze, jak se mezi fotbalisty říká. Dokáže tvořit hru a mužstvo je kolem něj postaveno. Milan Petržela prokazuje nadstandardní dynamiku, pořád je rychlým a přímočarým hráčem.

S Pepou Jindřiškem jsem ještě hrál za Bohemku, drží si úroveň. Je pořád připravený na trénink i na zápas a u podobných typů není náhoda, že tak dlouho vydrží. Tomáš Hübschman je významný i pro kabinu, má mentální sílu a zkušenosti.

Zdroj: autorský článek