Životní zážitek pro Nečase. Poprvé hrál NHL pod širým nebem a navíc přispěl výrazně k vítězství

Přidat na Seznam.cz

Pokud má hokejista to štěstí a především talent a prožije kariéru v NHL, jistě nezapomíná na svůj první zápas, první gól, první hattrick či samozřejmě první vyhraný Stanley cup. Avšak jsou i jiné zážitky, které navždy zůstanou hráči v paměti. Patří k nim i zápas pod širým nebem, který má svou neopakovatelnou atmosféru. A právě takovýto zážitek má za sebou český útočník Martin Nečas, jehož Carolina porazila před úžasnou návštěvou (57 tisíc diváků) Washington 4:1.

Ale nejenom kvůli nezvyklému prostředí pod slunečními paprsky, ale především díky svému výkonu bude Nečas vzpomínat na utkání proti Ovečkinovu týmu. Už ve 3. minutě přihrával Kotkaniemimu. Zbývající dva body si nechal na druhou třetinu. Ve 26. minutě asistoval u gólu Stastneho a o tři minuty později už sám skóroval. V tu chvíli už Carolina vedla 4:0 a Washingtonu se povedlo už jen v posledním dějství snížit na konečných 4:1.

„Myslím, že na dnešní večer nikdo z nás nezapomene. Já osobně jsem si užil každou sekundu. Snažil jsem se soustředit na zápas, ale fanoušci a všechen vzruch okolo mi to nedovolili. Pod širým nebem jsem hrál poprvé. Jsem rád, že jsem při premiéře mohl oslavit výhru,“ řekl čtyřiadvacetiletý Nečas, který si tímto utkáním upevnil druhé místo v kanadském bodování za Davidem Pastrňákem.

Když už je řeč o našem nejlepším hokejistovi, jeho týmu se též v noci dařilo. Boston porazil New York Islanders 6:2 a Pastrňák si připsal jednu asistenci.

Zdroj: redakce, nhl.com