Životní výzva pro Pavla Buchu. Plzeňský záložník odchází do USA

Přidat na Seznam.cz

Snem každého fotbalisty je zahrát si proti Lioneli Messimu (ještě více je hrát s ním v mužstvu). A je velmi pravděpodobné, že se to v tomto roce podaří Pavlu Buchovi, který přestupuje z Plzně do FC Cincinnati. A jak známo fotbalovou soutěž v USA hraje od loňského roku v dresu Interu Miami i argentinská legenda a možná nejlepší hráč všech dob. „Pavlovi chceme touto cestou poděkovat za skvělé roky v našem dresu a všichni mu přejeme, aby se dokázal v americké soutěži prosadit. MLS prožívá velký fotbalový růst a je to pro něj po všech stránkách zajímavé angažmá. I na tomto příkladu se jasně ukazuje naše cesta a vize,“ říká sportovní ředitel Viktorie Daniel Kolář.

Bucha přišel do Plzeň před pěti a půl lety. V dresu Viktorie odehrál celkem 121 ligových zápasů, v nichž vstřelil 22 gólů. Hodně toho odehrál i v evropských soutěžích (29 utkání, tři branky). Co se týká týmových úspěchů, nejvíce bude jistě vzpomínat na ročník 2021/2022, kdy slavil s Viktorkou mistrovský titul. A poté v následující sezoně si zahrál i základní skupinu UEFA Champions League. „V prvním řadě bych chtěl poděkovat všem v klubu za všechno, co jsme společně prožili. Strávil jsem ve Viktorce přes pět let, na které nikdy nezapomenu. A poděkování patří i fanouškům, kteří mě vždy podporovali a hrát před nimi pro mě vždy bylo výjimečné. I na dálku budu klubu dál držet palce a pozorně sledovat výsledky,“ vzkazuje Pavel Bucha na sociálních sítích.

Zatímco jedna opora odešla, druhá zůstává o rok a půl déle. Plzeň se dohodla na další spolupráci s kapitánem Lukášem Hejdou. „Ve Viktorce jsem doma, přirostlo mi to tady k srdci. Chtěl bych poděkovat vedení klubu, na všem jsme se domluvili velmi rychle a naprosto korektně pro obě strany. Jsem rád, že moje další budoucnost je spojena s Viktorkou,“ řekl po podpisu Hejda.

Prodloužení smlouvy s naším kapitánem je pro nás důležitou zprávou. Lukáš patří k nejzkušenějším hráčům týmu, dokáže ho řídit na hřišti i v kabině, je i partnerem pro diskuse s trenéry či vedením. Navíc z jeho zkušeností čerpají i mladší spoluhráči, jeho přínos pro celý klub je obrovský,“ dodal Kolář.

Zdroj: redakce, fcviktoria.cz